Dell 502X sürücü çakışması veya donma

mertaydogdu59

Centipat
Dell 502X model bir laptopa sahibim. Bilgisayar değiştirme imkanım yok. Bilgisayarım oyun oynarken donuyor ve fişten çekmeden veya kapamadan kendine gelmiyor. Bu problemin çozümünü bilen varsa yardım edebilir mi? Sıkıntı sanırım driver çakışmasından dolayı yüksek overclock değerlerine sahip olması.

Hayır Google Dell 502X freezing yazarsanız çıkar ben yapmadım sürücü çakışması olduğu için kaynaklandıgı yazıyor birçok yerde.
Kendiniz mi overclock yaptınız?

Hayır Google Dell 502X freezing yazarsanız çıkar ben yapmadım sürücü çakışması olduğu için kaynaklandıgı yazıyor birçok yerde.
Bir yerde görmüştüm driverları Dell sitesinden değil de başka yerlerden yüklemek düzeltiyor diye ama hiç anlamadıgım işler.

Çözümlerden bir tanesi Ekran kartının Hz değerini azaltmak mış. 50Hz azaltmış adam.

Diğeri ise Ekran kartı driver ı hatalı kuruluyormuş onu Manuel kurman gerek.
DDU ile driver ı silin Manuel olarak kendiniz tekrar kurun.
Çözümlerden bir tanesi Ekran kartının Hz değerini azaltmak mış. 50Hz azaltmış adam.

Diğeri ise Ekran kartı driver ı hatalı kuruluyormuş onu Manuel kurman gerek.
DDU ile driver ı silin Manuel olarak kendiniz tekrar kurun. İlkin kendi sitesinden yükleyin olmaz ise başka siteden yükleyin ama önermiyorum.

Çözümlerden bir tanesi ekran kartının HZ değerini azaltmak mış. 50Hz azaltmış adam.

Diğeri ise ekran kartı driver ı hatalı kuruluyormuş onu manuel kurman gerek.
DDU ile driver ı silin manuel olarak kendiniz tekrar kurun.

Reis bunları nasıl yapacağımı gerçekten bilmiyorum bana bir videolu anlatma şansın var mıdır bunları veya buraya sırasıyla nasıl yapılcagını ekran kartım GT 540 m hangi driverı kullanıcagımı link atar mısın.
Çözümlerden bir tanesi ekran kartının HZ değerini azaltmak mış. 50Hz azaltmış adam.

Diğeri ise ekran kartı driver ı hatalı kuruluyormuş onu manuel kurman gerek.
DDU ile driver ı silin manuel olarak kendiniz tekrar kurun.

Driver sildim sıfırdan kuruyorum HZ değerini nasıl düşürebilirim hangisini düşüreceğim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı