Dell 7567 laptopta CPU throttle oluyor

Berkyyww

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
DELL 7567
İ7 7700HQ, GTX 1050 Tİ, 16GB DDR4, 512GB NVME SSD 1TB HDD
Arkadaşlar merhaba. Dell 7567 model cihazım var, ısınıp termal kısma yaptığı için Turbo Boost'u kapatıp güç seceneklerinden %80 olarak sınırlandırdım. Isınmıyor bu sefer de oyunda yine CPU MHz'sinin düştüğünü gördüm. 2800'den 2100'lere düşüyor. Bunun yanında da FPS düşüyor tabii. HWiNFO'dan baktım, CPU çekirdek güç sınır aşıldı diyor. CPU Bench'te falan bir şey olmuyor oyunlara girince böyle yapıyor. Yardımcı olabilir misiniz?

Arkadaşlar merhaba. Dell 7567 model cihazım var, ısınıp termal kısma yaptığı için Turbo Boost'u kapatıp güç seceneklerinden %80 olarak sınırlandırdım. Isınmıyor bu sefer de oyunda yine CPU MHz'sinin düştüğünü gördüm. 2800'den 2100'lere düşüyor. Bunun yanında da FPS düşüyor tabii. HWiNFO'dan baktım, CPU çekirdek güç sınır aşıldı diyor. CPU Bench'te falan bir şey olmuyor oyunlara girince böyle yapıyor. Yardımcı olabilir misiniz?
Hiç temizlik yapmadıysan arama motorundan kasa nasıl açılır diye arat, ona göre açıp bir temizlik yapman iyi olabilir. Bir de laptopun arka kısmını bir miktar yükseltirsen masadan daha iyi hava sirkülasyon sağlarsın.

Hiç temizlik yapmadıysan arama motorundan kasa nasıl açılır diye arat, ona göre açıp bir temizlik yapman iyi olabilir. Bir de laptopun arka kısmını bir miktar yükseltirsen masadan daha iyi
Altında soğutucu var 3-4 ay öncede bakımı yapıldı

Fiziken bir problemin yok öyleyse. Turbo Boost'u açıp dener misin % sınırlamasını da kaldırıp - sistem kendini ayarlamak zorunda zira.

Turbo Boost'u acınca bu sefer de thermal throlling yiyor 95-97 derecelere cıkıyor bakımını yaptırdığım halde bu sıcaklıklara cıkmasını hala anlamış değilim undervoltda yapamıyorum BIOS'tan dolayı kilitli.
Turbo boostuda yeni kapattım zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı