Dell 7567 Sürekli Şarjda Kullanmak

ryzenq

Hectopat
Arkadaşlar aslında aklımda 4000₺ sistem toplamak vardı... (Ama çok meşakkatli bir işmiş bana göre değil :D)

Bu laptopun özellikleri güzel görünüyor. Sanırım laptopta oyun oynarken tam performans alabilmek için şarja takılı vaziyette oynamak gerekiyormuş. Sürekli Şarja takılı kullanırken elektrik çarpmaz değil mi, gerçekten bilmediğim için soruyorum. Çünkü bazen telefon bile şarja takılıyken metal kısmından statik elektrikmiş sanırım öyle bir şey çok hafif çarpıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
6 yıldır kullandığım bir bilgisayar vardı, yenisini aldım onu bıraktım şimdi. Bu 6 yıllık bilgisayarı toplamda 1 saat bile şarjdan çıkarıp kullandığımı hatırlamıyorum. Elektrik hiç çarpmadı. Yeni bilgisayarı da şarja takılı kullanıyorum, hiçbir sorun yok.

Şöyle yapmanız daha makbuldür bence, pili şarj edin %100 olsun sonra Bataryayı çıkarın Bataryanın ömrü kısalmaz. Ama siz takılı dursun diyorsanız oda olur :) ama elektirik giderse bataryayı uyarı gelene kadar kullanmak gerek.

6 yıldır kullandığım bir bilgisayar vardı, yenisini aldım onu bıraktım şimdi. Bu 6 yıllık bilgisayarı toplamda 1 saat bile şarjdan çıkarıp kullandığımı hatırlamıyorum. Elektrik hiç çarpmadı. Yeni bilgisayarı da şarja takılı kullanıyorum, hiçbir sorun yok.
Teşekkürler hocam.
Şöyle yapmanız daha makbuldür bence, pili şarj edin %100 olsun sonra Bataryayı çıkarın Bataryanın ömrü kısalmaz. Ama siz takılı dursun diyorsanız oda olur :) ama elektirik giderse bataryayı uyarı gelene kadar kullanmak gerek.
Hocam sanırım Dell 7567'nin bataryası gömülü. Yani öyle bir şansım yok:)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı