Dell 7577 sıcaklık sorunu

Kajuistaken

Hectopat
Daha fazla  
Dell 7577 dizüstü bilgisayarına sahibim FPS düşmesi yaşıyorum sıcaklık değerlerim yüksek bunun için termal macun değişiminden başka ne yapmalıyım? Termal macundan başka bir çözüm yolu var mı?
Sistem: GTX1050 i57300HQ 16 GB RAM 128 GB SSD. Bir de Turbo Boost kapalı Intel SpeedStep açık.

Dosya Ekleri

• a.png
    a.png
    44,7 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleyen: Moderatör:
Laptop soğutucusu da öyle aşırı bir fark yaratacağını sanmıyorum sıcaklık değerleri çok yüksek. Zaten bu bilgisayar oyun oynamak için ideal değil. (benzer bir modele sahibim)

Temizlik vakti gelmis gibi görünüyor. Hem macunu yenileyin, hem de temizligini yapin.

Temizliği yapıyorum zaten ama macun yenilemeye biraz korkuyorum benim bilgisayarımın kasası biraz değişik genede teşekkürler.

Laptop soğutucu alabilirsiniz.

Sağ ol.
Laptop soğutucusu da öyle aşırı bir fark yaratacağını sanmıyorum sıcaklık değerleri çok yüksek. Zaten bu bilgisayar oyun oynamak için ideal değil. (Benzer bir modele sahibim)

Bence ideal işimi görüyor sadece FPS kaybım var sıcaklıktan dolayı fotoğrafta olduğu gibi 40FPS'e düşüyor normalde Apex Legends oyununu 80 100 FPS arası oynuyorum.

Temizliği yapıyorum zaten ama macun yenilemeye biraz korkuyorum benim bilgisayarımın kasası biraz değişik genede teşekkürler.

Sağ ol.

Bence ideal işimi görüyor sadece FPS kaybım var sıcaklıktan dolayı fotoğrafta olduğu gibi 40FPS'e düşüyor normalde Apex Legends oyununu 80 100 FPS arası oynuyorum.
Sorun zaten kendisini soğutamaması. Oyun oynamak için ideal olmamasını belirtme sebebim bu. Sonuçta oyun oynamak için tasarlandığını düşünmüyorum bu tarz bilgisayarların.

Turbo Boost kapalı olduğu halde o sıcaklıklara ulaşıyorsa kesinlikle soğutucu petekler tıkanmıştır.
Notebook soğutucu falan işe yaramaz. O kasayı açmaktan başka çare yok.

Dosya Ekleri

• islemcipetek.jpg
    islemcipetek.jpg
    68,1 KB · Görüntüleme: 34

Geri
Yukarı