Dell 7577 vs Monster Abra 12.1

Ben 12.1 modelini kullanıyorum Monster'ın. Aldığımın 3.günü ekranda bir sıkıntı oldu. Götürdüm, aynı gün yenisini aldım. Bence teknis servis hizmeti Monster'ın daha iyi fakat şöyle bir şey var monster laptopların klavyesi, hoparlörü ve kasası o kadar kaliteli değil. Bundan önce 7 yıl Dell İnspiron 3520 modelini kullandım ve bir kere servise göndermedim ama tabiki her cihaz aynı değil. Arkadaşın dediği gibi termal karakteristiğini iyi incele.

Evet kusura bakmayın ssd yazıcaktım dışarda olduğumdan kafam dağınıktı harddisk yazmışım. Bence kesninlikle dell yerine monster uzun yıllar oyunlarda delle göre daha iyi performans alırsın.

Eyvallah kardeşim sıkıntı yok

Monster ancak almadan önce iki cihazında termal karakteristiğine bak. Isınma yüzünden performans düşüşü yaşamanı istemem.

Nasıl inceleyebilirim termal karakterini ?

Ben 12.1 modelini kullanıyorum Monster'ın. Aldığımın 3.günü ekranda bir sıkıntı oldu. Götürdüm, aynı gün yenisini aldım. Bence teknis servis hizmeti Monster'ın daha iyi fakat şöyle bir şey var monster laptopların klavyesi, hoparlörü ve kasası o kadar kaliteli değil. Bundan önce 7 yıl Dell İnspiron 3520 modelini kullandım ve bir kere servise göndermedim ama tabiki her cihaz aynı değil. Arkadaşın dediği gibi termal karakteristiğini iyi incele.

Siz hiç ısınma sıkıntı yaşıyor musunuz ?

Abimde Lenovo'nun Y700 modeli var(gtx960m)gerek kasası gerek performansı taş gibi. Belli bir süre sonra(yaklaşık 3 yıl)fanı tozlanınca ses çıkartıp 5-6 derece ısınıyodu. Abim temizleyip termali değiştirince baya iyi olmuştu eğer bulabilirseniz Y700'ün yeni tiplerinden tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı