Dell 7630 vs Acer Nitro AN-515-58 (QHD165 i7 13650HX vs i7 12700H)

Kara44

Picopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar yarın alacağım birini artık Dell 7630 indirime girmesini bekliyordum 39 bine gelmiş tekrar, 2 laptop arasında kaldım. Çok fazla oyun oynamıyorum artık oynarsam Assetto Corsa, Forza, Resident Evil serilerini oynuyorum.
Laptopların görünürde tabii ki Dell çok daha donanımlı 13650HX işlemci ve QHD 165 Hz farkı var, diğer laptop 12700H işlemci, ekran panelini tam anlamadım 165 Hz mi 144 Hz mi?

Aralarında 9 bin fark var, Acer olanı alırsam direk 32 GB RAM takacağım yani bana 35bin civarına gelecek toplamda, Dell olana da 16 GB RAM takarım onu da 42 bin sayabiliriz yani arada 5 bin TL fark var diyelim, aslında bu tek başına QHD 165 Hz panele değer ama nasıl panel? Kalitesi nasıl ışık sızması var mı parlaklığı nedir bilmiyorum, Acer'in paneli iyi deniyor bu modellerde ama onu da tam bulamadım 165 mi 144 mü,%100 mü?

Dell normalde bu kıyaslamada hemen alınabilir durumda ama Dell 2 defa aldık, birinde saçma sapan sorunlar yaşadık ve çok hantaldı PC aldığımızda dahi, ve fan sesi çok yüksek ayrıyeten pilde kullanımda acayip performans düşüyordu.

Diğer Dell model arkadaşıma Rusya'dan almıştık i7 9750H RTX 2060, bu laptop da 1 senede yanacak duruma geldi fanlar uçak gibi ses yapıyordu ve soğutması çok kötüydü acayip thorttle yiyordu Forza gibi oyunda bile FPS 40'lara düşüyordu titreme başlıyordu oyunda, CS 1.6 da bile titremeyi hissediyorduk bu laptopta binbir türlü uğraşla BIOS düşürerek UV yaparak sıcaklıkları 80 üstüne çıkmayacak şekle getirdim ama halen şikayetçiler kasa ısınıyor el koyulan yerler hissettiriyor ve fan sesi çok rahatsız edici düzeyde diyorlar, 13650HX güçlü ve kilidi açık bir işlemci olduğundan bu sorunların fazlasını yaşamaktan korkuyorum açıkçası, ve yine pildeyken o cihazda CS 1.6 bile oynanmıyor onu gerçekten çözemedim Casper laptopta bile pilde belli oyunları rahat oynarken Dell laptop pilde bütün gücünün %5 %10u gibi bir performansa düşüyor.

Acaba bu 7630'da bu sorunları aşmışlar mıdır doğru dürüst inceleme bulamadım, yoksa bu fiyata bu piyasada alınacak en donanımlı laptop QHD 165 Hz üstüne 13650HX gibi bir işlemci ama ısınır da default halde bile kullanamaz hale geleceksek çarpan kilidi olmasının anlamı da yok.

Çok fazla oyun oynamıyorum ama VMware ve server işleriyle uğraşıyorum arka planda BlueStacks falan hep oluyor yani multitask fazlaca yapmaktayım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı