Dell G15 5*** serisi alınmamalı ve önerilmemeli!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
2019 Sonbaharı'nda G3 ve G5'lere bakıyordum. Ekranları kalitesiz, çerçeveleri iyi değil ve klavyesi, gövdesi eğilip bükülüyordu. Hatta sırf o nedenle Ultrabook'lara geçtim.

G7 alan arkadaşım vardı ABD'den, RTX2060'lı ve 144 Hz 2K ekranlı. Onlar çok sağlamdı mesela. G7 güzel, ancak G3 ve G5 güzel gelmemişti bana.

3 sene içinde bir gelişme kaydetmemişlerse üzücü gerçekten.

Kaydedildi zannettik ilk başta. Ama durumlar hiç öyle değilmiş. Aksine daha fazla hata ile geri dönmüşler.

Hocam genelde oyun bilgisayarlarında işlemcileri ısınma sorunu yaşıyor zaten. I5 10200H sıcaklık konusunda başarılı olmayan bir işlemci. Zaten bilgisayarın maliyetinden kısmak için koydukları çok belli oluyor bu işlemciyi. Bu bilgisayar diğer 3050 sahip bilgisayarlara göre daha hesaplı ise zaten bir şeylerden feragat etmeniz gerekiyor.

Dedikleriniz ile bile sıkıntılı diyorsunuz cihaza. Sıkıntısız cihazlar varken yüzüne bile bakılmamalı.

Dedikleriniz ile bile sıkıntılı diyorsunuz cihaza. Sıkıntısız cihazlar varken yüzüne bile bakılmamalı.
Aynen öyle hele hele böyle şartlar altında insanlar yıllarca para biriktirip 5 sene götürsün mantığıyla ürün alıyor.Kağıt üzerinde iyi sistem almaktansa Almışken sorun sıkıntısız bir ürün almak gerek bu devirde.

Bu işlemciyi kullanıp sorun yaşamayan bir bilgisayar önerir misiniz o zaman? I5 10300H kullanıp bu sıcaklıkları görmeyen laptop görmedim şahsen. Madem sıkıntısız cihazlar insanları bilgilendirmek işe yarayacaktır.

Yahu cihaz sıkıntılı mı? Evet. Ee daha ne konuşuyoruz. Sırf işlemcisi sıkıntılı diye cihaz sıkıntısız mı olacak?

Pek bir işe yaramıyordu o özellik. Gereksiz yere performans düşüşü yaratıyordu.
@499337
Mesaj Güncellemesi

(Bilgisayardan fotoğraf çekemiyorum, virüs şüphesi var. Kusura bakmayın moderatör arkadaşlarım)

İşte driverın cihaza uygun olmadığının kanıtı. Alienware veya G kasa olmayan bir cihaza yüklerseniz bile aynı hatayı veriyor. Bu olay sadece beyaz ışık klavyeye sahip olan modellerde oluyor.

Son düzenleme:
Hocam bu modelde de var mıdır bahsettiğiniz sıkıntılar?;

Hocam arkadaş hırsla yaşadığı sorunları yazıyor fakat tarafsız olduğunu düşünmüyorum. Ben size inceleme bırakayım siz kendiniz karar verin:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…