Dell G15 5*** serisi alınmamalı ve önerilmemeli!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Beyler yardıma ihtiyacım var. Ben bu Dell g15 8 ram taktım ancak taktıktan sonra mavi ekran vermeye başladı. Ancak daha öncesinde onarım yapmamı istedi. Yaptım ve mavi ekran hatası vermeye başladı. Ram ile olduğunu düşünüyorum ama bios da 16 GB tam olarak gözüküyor. Şuan Rami çıkardım ve yine hata veriyor. Verdiği hata da bu:

Beyler yardıma ihtiyacım var. Ben bu Dell g15 8 ram taktım ancak taktıktan sonra mavi ekran vermeye başladı. Ancak daha öncesinde onarım yapmamı istedi. Yaptım ve mavi ekran hatası vermeye başladı. Ram ile olduğunu düşünüyorum ama bios da 16 GB tam olarak gözüküyor. Şuan Rami çıkardım ve yine hata veriyor. Verdiği hata da bu:
Güvenli moda filan almak lazım gibi ama Windows gelmeden hata veriyor. Nasıl güvenli moda alabilirim?

Dosya Ekleri

• IMG_20220817_142830.jpg
    IMG_20220817_142830.jpg
    99,5 KB · Görüntüleme: 107
İlk olarak memtest yapın hocam. MemTest86 - Official Site of the x86 Memory Testing Tool
Flasha yazdırın. Boot edin. Ramlerde sorun var mı bakın.

Güvenli moda filan almak lazım gibi ama Windows gelmeden hata veriyor. Nasıl güvenli moda alabilirim?

Ben Dell G15 5515 Ryzen Edition aldım. 7 aydır oynuyorum gayet iyi.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk olarak memtest yapın hocam. MemTest86 - Official Site of the x86 Memory Testing Tool
Flasha yazdırın. Boot edin. Ramlerde sorun var mı bakın.
Hocam hiç Windows açılmıyor. Direkt mavi ekran veriyor. En son güvenli modda onarım yaptım bu seferde sxstrace.exe win yanyana yapılandırması doğru olmadığından hatasını alıyorum. Ben biosdan baktığım da ram kısmında 16 GB olarak yazıyordu. Bu şekilde çalışıp çalışmadığını anlayabilir miyim ?

Hocam hiç Windows açılmıyor. Direkt mavi ekran veriyor. En son güvenli modda onarım yaptım bu seferde sxstrace.exe win yanyana yapılandırması doğru olmadığından hatasını alıyorum. Ben biosdan baktığım da ram kısmında 16 GB olarak yazıyordu. Bu şekilde çalışıp çalışmadığını anlayabilir miyim ?
Malesef hocam. Başka bir bilgisayardan flash belleğe verdiğim memtest86 yı kurun. Boot ederek açın ve ramleri test edin. Eğer yaklaşık 6 saat süren bir test yapacak. Hata veriyor ise ramlerde hata vardır.

Hocam hiç Windows açılmıyor. Direkt mavi ekran veriyor. En son güvenli modda onarım yaptım bu sefer de sxstrace.exe Win yan yana yapılandırması doğru olmadığından hatasını alıyorum. Ben BIOS'tan baktığım da RAM kısmında 16 GB olarak yazıyordu. Bu şekilde çalışıp çalışmadığını anlayabilir miyim?

En son gelen BIOS güncellemesini yapmış mıydın?

En son gelen BIOS güncellemesini yapmış mıydın?

Evet yapmıştım. Bir de RAM takarken batarya soketini sokmemiştim. Yani inanılmaz sıkıydı az da daha uğraşsam kablo kopacaktı bende şarjı Full bitirip o şekilde ikinci RAM'i takmıştım. Ardından PC RAM'i gördü BIOS'a attı sonrasında ise onarım seçeneği geldi. Bende yaptım yaptıktan sonra Windows gelmeden mavi ekran vermeye başladı. Sanırım son çare fabrika ayarlarına döndüreceğim.

Evet yapmıştım. Bir de RAM takarken batarya soketini sokmemiştim. Yani inanılmaz sıkıydı az da daha uğraşsam kablo kopacaktı bende şarjı Full bitirip o şekilde ikinci RAM'i takmıştım. Ardından PC RAM'i gördü BIOS'a attı sonrasında ise onarım seçeneği geldi. Bende yaptım yaptıktan sonra Windows gelmeden mavi ekran vermeye başladı. Sanırım son çare fabrika ayarlarına döndüreceğim.

RAM'lerin de uyumsuz olma ihtimali var.
Ben de iki slota RAM takınca PC hiç açılmıyordu. Tek slota takınca açılıyordu.
Anakartı değiştirdiler.

RAM'lerin de uyumsuz olma ihtimali var.
Ben de iki slota RAM takınca PC hiç açılmıyordu. Tek slota takınca açılıyordu.
Anakartı değiştirdiler.

Şu an aldığım RAM'i başka laptop da denedik aynı işlemci var 5600H. En son kendi laptopuma taktik temiz bir sıfırlama yapıyoruz. Bakalım ne olacak ama şu an 16 olarak görünüyor.

Şu an aldığım RAM'i başka laptop da denedik aynı işlemci var 5600H. En son kendi laptopuma taktik temiz bir sıfırlama yapıyoruz. Bakalım ne olacak ama şu an 16 olarak görünüyor.

Bu arada sanırım bizdeki modeller de Win orijinal olunca otomatik Windows BitLocker'i açıyor. Yani haricî bir aygıt takınca Laptop kilitleniyor. Bendeki olan da bu sanırım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı