Dell G15 5511 İnceleme Part-1

Şu anda Amerika'dan elime Dell G15 5511 modeli ulaştı. Bu inceleme konusunda genel olarak ilk görüşlerimden ve özelliklerinden bahsedeceğim. Bu model üzerine çok fazla inceleme bulamadım, umarım sizin için yararlı olur. Bir süre sonra da Part-2 ile performans ve sıcaklık değerlerine yer vereceğim.

• İşlemci: i5 11400H
  • Harici Ekran Kartı: RTX 3050 Ti
  • Depolama: 512 GB SSD
  • RAM: 8 GB
  • Ekran: 120Hz 1080p WVA Panel
  • İşletim Sistemi: Windows 11 Home
  • Model Rengi: Gri
  • Benim Bu Modeli Aldığım Fiyat: Vergi Dahil Toplam 820 dolar

KLAVYE
Klavyesinin oldukça kullanışlı olduğunu söyleyebilirim. Sayısal tuş takımı da bulundurmakta ve yeterince rahat. Sadece touchpad biraz küçük fakat beni çok etkilemedi. Klavyede sadece turuncu aydınlatma bulunmakta.
EKRAN
Ekranı WVA panel olduğu için kontrast oranının eski kullandığım IPS panele göre daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Genel incelemelerde ekranı pek beğenilmemiş fakat ben yeterli buldum.
GİRİŞLER
Bendeki modelde:
  • Thunderbolt 4
  • 2 adet USB 3.2 Gen 1
  • HDMI
  • Şarj girişi
  • Kulaklık ve mikrofon girişi
  • Ethernet girişi
  • USB 3.2 Gen 1+ PowerShare
Girişleri bulunmakta.
KASA VE MALZEME KALİTESİ
Burası benim için en önemli kısımlardan biri. Dell'in yeni G15 modellerinde kullandığı kasayı oldukça beğendim. Plastik olmasına rağmen gerçekten ele sağlam bir hissiyat vermekte. Hava kanalları da oldukça açık ve hava sirkülasyonu için uygun. Tasarımı da aşırı sırıtmamakla birlikte ofis ortamında da yeterince kullanılabileceğini düşünmekteyim.

IMG_20220205_135939.jpg

IMG_20220205_140105.jpg

Son olarak da Monster marka bir bilgisayar ile (Abra A5 V15.8.4) bu bilgisayarın malzemelerinin makro kamera altındaki görüntülerini karşılaştıracağım.

IMG_20220205_160331.jpg

IMG_20220205_160226.jpg

Dell kasa malzemesi

IMG_20220201_222938.jpg

Monster kasa malzemesi

Bence bu 3 fotoğraf durumu oldukça iyi açıklıyor. Monster markasının bu konuda çok daha kötü olduğunu belirtmem gerekmekte. Herkese iyi günler.

Son düzenleme:
Menteşe bölümünün tasarımını kötü olması ve touchpad alanının küçük olması dışında tasarımı güzel cihaz.

Evet, menteşe bölümü tasarımında biraz zorlanılmış gibi duruyor fakat menteşeleri oldukça sıkı ve sağlam.

Hocam bende bunu düşünüyorum yorumunuz nedir

Şu ana kadar hiçbir problemini görmedim. Fakat 8GB RAM eklemenizi şiddetle öneririm. Belki tek eksi yanı W11 olması. Fakat almadan önce piyasadaki diğer seçeneklere de bakın derim.

Şu ana kadar hiçbir problemini görmedim. Fakat 8GB RAM eklemenizi şiddetle öneririm. Belki tek eksi yanı W11 olması. Fakat almadan önce piyasadaki diğer seçeneklere de bakın derim.
Hocam inceler misin bu modeli de

Şu anda Amerika'dan elime Dell G15 5511 modeli ulaştı. Bu inceleme konusunda genel olarak ilk görüşlerimden ve özelliklerinden bahsedeceğim. Bu model üzerine çok fazla inceleme bulamadım, umarım sizin için yararlı olur. Bir süre sonra da Part-2 ile performans ve sıcaklık değerlerine yer vereceğim.

• İşlemci: i5 11400H
  • Harici Ekran Kartı: RTX 3050 Ti
  • Depolama: 512 GB SSD
  • RAM: 8 GB
  • Ekran: 120Hz 1080p WVA Panel
  • İşletim Sistemi: Windows 11 Home
  • Model Rengi: Gri
  • Benim Bu Modeli Aldığım Fiyat: Vergi Dahil Toplam 820 dolar

KLAVYE
Klavyesinin oldukça kullanışlı olduğunu söyleyebilirim. Sayısal tuş takımı da bulundurmakta ve yeterince rahat. Sadece touchpad biraz küçük fakat beni çok etkilemedi. Klavyede sadece turuncu aydınlatma bulunmakta.
EKRAN
Ekranı WVA panel olduğu için kontrast oranının eski kullandığım IPS panele göre daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Genel incelemelerde ekranı pek beğenilmemiş fakat ben yeterli buldum.
GİRİŞLER
Bendeki modelde:
  • Thunderbolt 4
  • 2 adet USB 3.2 Gen 1
  • HDMI
  • Şarj girişi
  • Kulaklık ve mikrofon girişi
  • Ethernet girişi
  • USB 3.2 Gen 1+ PowerShare
Girişleri bulunmakta.
KASA VE MALZEME KALİTESİ
Burası benim için en önemli kısımlardan biri. Dell'in yeni G15 modellerinde kullandığı kasayı oldukça beğendim. Plastik olmasına rağmen gerçekten ele sağlam bir hissiyat vermekte. Hava kanalları da oldukça açık ve hava sirkülasyonu için uygun. Tasarımı da aşırı sırıtmamakla birlikte ofis ortamında da yeterince kullanılabileceğini düşünmekteyim.

Eki Görüntüle 1296230

Eki Görüntüle 1296231

Son olarak da Monster marka bir bilgisayar ile (Abra A5 V15.8.4) bu bilgisayarın malzemelerinin makro kamera altındaki görüntülerini karşılaştıracağım.

Eki Görüntüle 1296243

Eki Görüntüle 1296245

Dell kasa malzemesi

Eki Görüntüle 1296249

Monster kasa malzemesi

Bence bu 3 fotoğraf durumu oldukça iyi açıklıyor. Monster markasının bu konuda çok daha kötü olduğunu belirtmem gerekmekte. Herkese iyi günler.
Cihaz standart kullanım da kaç dereceleri görüyor? 55-60 dereceyi aştığı oluyor mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı