Dell G15 5511 vs ASUS TUF FX516PM-HN025A3

Bu iki markanın farklı modellerini kullanmış biri olarak asustan daha memnun kaldığımı söyleyebilirim ama bu Dell’in kötü olduğu anlamına gelmez. Bu iki model özelinde de fazladan 1K vermeye değer bir şey göremedim ben.

Bu iki markanın farklı modellerini kullanmış biri olarak ASUS'tan daha memnun kaldığımı söyleyebilirim ama bu Dell'in kötü olduğu anlamına gelmez. Bu iki model özelinde de fazladan 1K vermeye değer bir şey göremedim ben.

Peki hocam Dell modelde memnun kalmamanızın sebebi nedir bir de ASUS'un işlemcisi yeterli olur mu sizce?
Hocam haklısınız hepiniz ama şu durum aşırı moralimi bozdu.
Peki hocam Dell modelde memnun kalmamanızın sebebi nedir bir de ASUS'un işlemcisi yeterli olur mu sizce?
Hocam haklısınız hepiniz ama şu durum aşırı moralimi bozdu.

Ve bu sürekli artıyor garip şekilde.

Dosya Ekleri

• 20211111_220756.jpg
    20211111_220756.jpg
    196,3 KB · Görüntüleme: 77
Son düzenleme:
Paylaştığınız görsel sadece simsiyah görüntülerde yaşanıyorsa pek moral bozulacak bir durum yok bence. 1-2 ölü piksel veya bu tip neredeyse her monitörde rastlanan durumlara ben sorun olarak bakmıyorum ama takılan arkadaşlar olabilir tabii anlayışla karşılıyorum. Kullandığım Dell cihaz Inspiron Gaming adı altında satılmaktaydı ve üründe ara sıra cızırtılı ses sorunu vardı. Yetkili servisi ki oldukça övülen bir servistir, klasik fan ve macun değişimi yaparak sorunu çözdüğünü iddia etti fakat devam ediyordu. Garanti de bu bakımın hemen ardından bitince dolar cinsinden servis ücreti istemişlerdi. Kendim ses sürücülerini baştan kurarak soruna çözüm getirmiştim en sonunda. Bunun dışında giriş seviye bir cihaz olduğundan ASUS'la kıyaslamam pek doğru olmaz fakat AMD'li Dell G5 ile almak için kıyasladığımda gerçekten sorunlu termal dizaynı olduğunu duymuştum. Gerçi hoş, ASUS TUF için de çok ısındığı ezberlene gelmiş ama böyle bir durum yok neyse ki.
Dipnot olarak belirteyim, Dell kasalarını gerçekten çok kaliteli yapıyor, bu konuda TUF'a fark atacaktır ama ROG için bilemiyorum. Ayrıca eski bilgisayarımı gündelik işler için hala kullanmaktayım, yani cihazın dayanıklılık konusunda sıkıntısı yok. Ekran kartı oyun için yetersiz kaldığından dolayı yenilemiştim vaktinde.

Geri
Yukarı