Dell G15 5515 RAM ve SSD yükseltme

schwepqes

Centipat
Daha fazla  
1700819907670.png

1700819926229.png

Merhaba, başlıkta belirttiğim gibi laptopuma RAM ve SSD takviyesi yapacağım. Şuanda 1x8 olarak 8 GB RAM'im var ve bir slot boşta. Hangi RAM ve SSD'yi almam gerekir?

Ram kısmında şu ürünü önerebilirim, özellikle şu an fiyatı da uygun;

SSD kısmında ise bütçenizi bilmemiz gerek.

Ram kısmında şu ürünü önerebilirim, özellikle şu an fiyatı da uygun;

SSD kısmında ise bütçenizi bilmemiz gerek.
RAM önerisi için teşekkürler. SSD için 1500-2000 arası bir fiyat makul olur diye düşünüyorum.

Sanırım boşta bir adet 2280 slotu olması gerek. Eğer bütçeyi arttırırsanız;

Arttıramazsanız ise;

Sanırım boşta bir adet 2280 slotu olması gerek. Eğer bütçeyi arttırırsanız;

Arttıramazsanız ise;
https://www.amazon.com.tr/gp/product/B0BBWH1R8H/ref=ox_sc_saved_title_2?smid=AWTNXYKI47LWC&th=1 Bu ve KC3000 arasındaki fark nedir?

KC3000 modelinin okuma ve yazma hızları daha yüksek, ömrü ise daha uzun. Ayriyeten KC 3000'in üzerinde pasif soğutma sağlaması için termal pad var sanırım.
IMG_20231124_155500.jpg

KC3000 modelinin okuma ve yazma hızları daha yüksek, ömrü ise daha uzun. Ayriyeten KC 3000'in üzerinde pasif soğutma sağlaması için termal pad var sanırım.Eki Görüntüle 2028754
Termal pad çok iyiymiş ekstra sipariş etmeme gerek kalmaz ancak acaba benim anakartım bu kadar yüksek yazma hızını destekliyor mu? Anakartın desteklediği hızı ve şuanda kullandığım SSD'nin yazma hızını görebileceğim bir yer var mı?

Termal pad çok iyiymiş ekstra sipariş etmeme gerek kalmaz ancak acaba benim anakartım bu kadar yüksek yazma hızını destekliyor mu? Anakartın desteklediği hızı ve şuanda kullandığım SSD'nin yazma hızını görebileceğim bir yer var mı?
CrystalDiskMark isimli programı bilgisayarınıza kurup SSD'nizin okuma ve yazma hızlarını görebilirsiniz. Ve evet, anakartınız Gen4 SSD destekliyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı