Dell G15 5515 vs Lenovo IdeaPad Gaming 3 15ACH6

Bütçe
14.000
@Libertas siz bahsettiğimiz cihazı mı kullanıyorsunuz?
Öyle ise genel bir değerlendirme yapabilir misiniz?
Evet, bu cihazı kullanıyorum. Açıkçası şarj durumu hariç oldukça memnunum. Malzeme kalitesi oldukça iyi hissettiriyor. Cihaz "Ben oyuncu bilgisayarıyım!" diye bağırmıyor, şık ve sade bir tasarıma sahip. Klavye 4 bölgeli RGB ışıklandırmaya sahip. Bu şekilde ışığı kapatarak ofis tipi gündelik kullanıma da uygun hâle getirilebiliyor. Oyun performansı beklentimi karşılasa da 8GB ram bütçemin yettiği en kısa zamanda ekleyeceğim. Eklemek şart gibi.

@Libertas sizinki de 512 GB SSD mi?
SSD veya HDD eklemesi yaptınız mı, nasıl?
RAM'i kendiniz mi takacaksınız?
Bir de oyun oynarken harici klavye kullanıyor musunuz
Klavyesi, tuşları rahat mı?

Evet, bu cihazı kullanıyorum. Açıkçası şarj durumu hariç oldukça memnunum. Malzeme kalitesi oldukça iyi hissettiriyor. Cihaz "Ben oyuncu bilgisayarıyım!" diye bağırmıyor, şık ve sade bir tasarıma sahip. Klavye 4 bölgeli RGB ışıklandırmaya sahip. Bu şekilde ışığı kapatarak ofis tipi gündelik kullanıma da uygun hâle getirilebiliyor. Oyun performansı beklentimi karşılasa da 8GB ram bütçemin yettiği en kısa zamanda ekleyeceğim. Eklemek şart gibi.

lenovo ideapad gaming3 15ach6 ryzen5 5600h 3050ti hocam sizin cihaz model numara tam bu mudur ? Ütopya da gördüm ben de ancak özellikler kısmında kapasite olaraktan 8 ram yazıyor. Biri de yorumlarda ram artılamıyor yazmış. Acaba sizin bir bilginiz var mı ? Ram artıma yapabilir miyiz ?

@Libertas sizinki de 512 GB SSD mi?
SSD veya HDD eklemesi yaptınız mı, nasıl?
RAM'i kendiniz mi takacaksınız?
Bir de oyun oynarken harici klavye kullanıyor musunuz
Klavyesi, tuşları rahat mı?
Evet 512 SSD. Sürekli oynadığın bir iki ufak multiplayer oyunun yanında 2 tane AAA oyun için yeterli oluyor. Tabii ki 1TB ssd daha iyi olacaktır ancak oynamayacağım oyunu bilgisayarda tutmadığım için hafıza problemi yaşamıyorum. Şuan için önceliğim ram. Klavye rahat, harici bir klavyeye ihtiyaç duymuyorum.

Evet 512 SSD. Sürekli oynadığın bir iki ufak multiplayer oyunun yanında 2 tane AAA oyun için yeterli oluyor. Tabii ki 1TB ssd daha iyi olacaktır ancak oynamayacağım oyunu bilgisayarda tutmadığım için hafıza problemi yaşamıyorum. Şuan için önceliğim ram. Klavye rahat, harici bir klavyeye ihtiyaç duymuyorum.
Hocam bu model de oyunlar da şarj da olsa bile batarya dan şarj yeme olayı varmış. Sizde de var mı başınıza geldi mi ? Birkaç saatin ardından bu problem oluyormuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı