Dell G15 5515 yüksek fan sesi

Zeiden

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba.

Dell G15 5515 Ryzen 7 5800H ve 3060 modelini satın aldım. Bugün ilk kez kullanıma başladım ve oyun oynarken fanlar son derece gürültülü şekilde çalışıyor. Sıcaklık 75-80 derecede olmasına rağmen kulak tırmalayan bir gürültü var. BIOS güncellemesi yapıldı. Uzun süredir ilk kez laptop kullandığım için nasıl bir yol izlemem gerektiği hakkında bir fikrim yok.

Aynı cihazı kullanan ya da konu hakkında bilgisi olanlar yardım edebilirse sevinirim.

Merhaba.

Dell G15 5515 Ryzen 7 5800H ve 3060 modelini satın aldım. Bugün ilk kez kullanıma başladım ve oyun oynarken fanlar son derece gürültülü şekilde çalışıyor. Sıcaklık 75-80 derecede olmasına rağmen kulak tırmalayan bir gürültü var. BIOS güncellemesi yapıldı. Uzun süredir ilk kez laptop kullandığım için nasıl bir yol izlemem gerektiği hakkında bir fikrim yok.

Aynı cihazı kullanan ya da konu hakkında bilgisi olanlar yardım edebilirse sevinirim.
Yapacak bir şey yok, laptop bu. Kasa kadar iyi hava akışı ve soğutması yok. Bu yüzden yüksek hızdaki fanlara ve o ısılar alışacaksın ki zaten o değerler gayet iyi.

Merhaba.

Hiçbir şey yapamazsınız laptoplarda ses olur.

O işlemciyi ve ekran kartını laptop kasasının içinde soğutmanın kaçınılmaz bedeli fan sesidir. Isınma sorunundan daha iyi olduğu aşikar. Benim laptopta da 4800H var, aşağı yukarı aynı sıcaklıklarda cayır cayır çalışıyor fanlar. Arkadaşların da dediği gibi yapabilecek pek bir şeyiniz yok. Fan hızını düşürmeyi deneyebilirsiniz ancak bu durumda da yüksek sıcaklıklara çıkar. O yüzden bunu tavsiye etmiyorum.

Geri
Yukarı