Dell G15 5520 laptop ısınıyor ve fanı çok gürültülü

Volunteer08

Femtopat
Daha fazla  
SSD: 512 GB
RAM: 16 GB
İşlemci: i7 12700H
Ekran Kartı: RTX 3060 ve Intel Iris Xe

Yaklaşık 10 gün önce aldım. Oyunlar da çok iyi FPS'ler vermekte fakat 90 dereceleri görüyor ve fan sesi aşırı gürültülü. Boştayken sıfır ses, günlük işler rahatlıkla yapılabiliyor. Ama oyunu açtığım anda fan çalışıyor ve durmuyor. Ek fan alınır mı? Şimdiden teşekkürler.

SSD: 512 GB
RAM: 16 GB
İşlemci: i7 12700H
Ekran Kartı: RTX 3060 ve Intel Iris Xe

Yaklaşık 10 gün önce aldım. Oyunlar da çok iyi FPS'ler vermekte fakat 90 dereceleri görüyor ve fan sesi aşırı gürültülü. Boştayken sıfır ses, günlük işler rahatlıkla yapılabiliyor. Ama oyunu açtığım anda fan çalışıyor ve durmuyor. Ek fan alınır mı? Şimdiden teşekkürler.
Ek fan olarak laptopun altına koymalı seyler vardı hocam şunun gibi birşey alabilirsiniz Amazon.com.tr

Cihaza özel bir durum değil. Laptoplar için çok normal şeyler bunlar. Zamanla alışırsınız.

Ek olarak, cihazınız zeminden yüksekte olsun. Altı yapışık olmasın yani. Bunu da soğutucu veya stand ile çözebilirsiniz.

Cihaza özel bir durum değil. Laptoplar için çok normal şeyler bunlar. Zamanla alışırsınız.
Peki ya ek bir fan almam gerek mi? Düşük ayarlar da bile fan arı gibi çalışıyor çözüm olarak fpsi kısıtladım 165 olacak şekilde bu sefer hiç ses seda yok.

Ek olarak, cihazınız zeminden yüksekte olsun. Altı yapışık olmasın yani. Bunu da soğutucu veya stand ile çözebilirsiniz.
Teşekkürler.

Geri
Yukarı