Dell G15 5520 LoL'de FPS Dengesizliği

Berton

Centipat
Daha fazla  
Sistem özelliklerim:
Dell G15 5520.
RTX 3060.
i7 12700H.
16 GB DDR5 4800MHz.
Yaklaşık 2 3 ay önce aldım laptopu ara sıra LoL'e giriyorum 200 300 FPS alıyorum oyun başı oyun içerisinde ise 150 250 takılıyor. Alt+R yapıp GeForce Experience'in FPS göstermesini açtığımda ise FPS 200 altına düşmüyor. Bu şekilde dostlar ve FPS her geçen dakika düşüyor 2. 3. eli atarken artık FPS 100'lerde sürünmeye başlıyor. Witcher 3 oynuyorum orada Ultra ayarlarda 100+ FPS alıyorum nedendir bu FPS dengesizliği?Sadece LoL'de oluyor. Control'de de sabit 120FPS alabiliyorum.

Bilgisayar ısındığından dolayı kendini yavaşlatıyor, bundan dolayı da FPS'in düşüyor. Bunu teyit etmek için sıcaklıklarını kontrol edebilirsin NVIDIA'nın kendi programı üzerinden veya MSI Afterburner'dan.

Böyle olunca donma, kasma oluyor mu? Oluyorsa ben FPS sınırı koyarak hallettim.

Isınma da olabilir bu arada. Bendeyken cihaz ısınıyordu bazı oyunlarda. LoL işlemci ağırlıklı bir oyun. Tabii MUX açık değilse biraz daha fazla ısınabilir.

Hayır sadece FPS düşüyor.

Bilgisayar ısındığından dolayı kendini yavaşlatıyor, bundan dolayı da FPS'in düşüyor. Bunu teyit etmek için sıcaklıklarını kontrol edebilirsin NVIDIA'nın kendi programı üzerinden veya MSI Afterburner'dan.

Hocam çok serin çalışıyor laptop bir de GeForce Experience ile ne alakası var anlamadım mesela az önce girdim yanlış yazmışım oraya oyun başlangıcında 400 FPS başlıyor alt+r yaptığımda çok can sıkıcı bir durum i7 12700H gibi bir işlemci nasıl LoL'de 100 FPS'lere kadar düşüyor aklım almıyor Witcher 3 de Ultra ayarlarda alıyorum o FPS'i.

Hayır sadece FPS düşüyor.

Hocam çok serin çalışıyor laptop bir de GeForce Experience ile ne alakası var anlamadım mesela az önce girdim yanlış yazmışım oraya oyun başlangıcında 400 FPS başlıyor alt+r yaptığımda çok can sıkıcı bir durum i7 12700H gibi bir işlemci nasıl LoL'de 100 FPS'lere kadar düşüyor aklım almıyor Witcher 3 de Ultra ayarlarda alıyorum o FPS'i.

Çok serin derken? Tam olarak dereceleri alsam daha iyi olacak.

Daha iyi olur. Kesin sıcaklıklar ile daha iyi yorumlama yaparsınız. İyi geceler.

İyi geceler.

Daha iyi olur. Kesin sıcaklıklar ile daha iyi yorumlama yaparsınız. İyi geceler.

Hocam fanlar otomatikteyken.
GPU 50-60 derece.
CPU 70-80 derece gidip geldiler ama hiç 80 görmedim 77 75 takıldı
Ben Witcher oynarken 80 90ları görüyor hocam o yüzden serin bence FPS böyle bir FPS istikrarsızlığı ve alt+r yapınca FPS artışı sadece LoL'de oluyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı