Dell G15 5530 laptop açılmıyor

tancanfume

Picopat
Daha fazla  
RAM
16 GB
SSD veya HDD modeli
1 TB SSD
Ekran kartı
RTX 4060 Mobil
İşlemci
i7 13650H
Dün laptopumu şarjdayken kullanıyordum 30'a geldiğinde ekranın kapağını kapattım. Odama geçtim prize taktım ekranı kaldırdım açılmadı. Kapanmıştır belki diye güç düğmesini bastım hareket yok açılmıyor ama şarj oluyor ışığı yanıyor. Hele bir şarj olsun diye uyudum uyandığımda gene açılmıyordu. Ama laptop sanki oyun oynuyormuş gibi sıcaktı sabahleyin ben de korktum tekrar prizden söktüm. Dell G15 5530 hiçbir sıvı teması, çarpma, düşürme vb olmadı. Bir tek yakın zamanda içinde emülatör oyunlarının olduğu flash taktım ondan bir şey bulaşmamıştır herhalde.

Dosya Ekleri

• 17021943958945809580053014424529.jpg
    17021943958945809580053014424529.jpg
    99,6 KB · Görüntüleme: 21
Dell g serisi laptoplar da buna benzer bazı saçmalıklar var. Bende uyku moduna aldıktan sonra bir daha açamamıştım. Tek çözümü arka kapağı sökmek ve batarya fişini tak çıkar yapmak. Ben ve bir tanıdığımın bilgisayarını böyle açtık.
Sende bu şekilde dene bir bakalım.

Hocam Dell'in bir kombinasyonu var;

Bilgisayarın kapalı olduğundan emin olduktan sonra Windows + D tuşlarına basılı tutarak bilgisayarı açın ama asla bırakmayın bu iki tuşa basmayı eğer fan sesi hayvansı biçimde çıkmaya başlarsa korkmayın bir 3-5 dakika içinde veya 30 saniye içinde BIOS sıfırlama ekranına atacaktır sizi oradan sonra görüntü alabilirsiniz.

Bilgisayarın kapalı olduğundan emin olduktan sonra Windows + D tuşlarına basılı tutarak bilgisayarı açın ama asla bırakmayın bu iki tuşa basmayı eğer fan sesi hayvansı biçimde çıkmaya başlarsa korkmayın bir 3-5 dakika içinde veya 30 saniye içinde BIOS sıfırlama ekranına atacaktır sizi oradan sonra görüntü alabilirsiniz.

Batarya sıfırlama yapın olmazsa bunu yapın.

Bilgisayarın kapalı olduğundan emin olduktan sonra Windows + D tuşlarına basılı tutarak bilgisayarı açın ama asla bırakmayın bu iki tuşa basmayı eğer fan sesi hayvansı biçimde çıkmaya başlarsa korkmayın bir 3-5 dakika içinde veya 30 saniye içinde BIOS sıfırlama ekranına atacaktır sizi oradan sonra görüntü alabilirsin.

Teşekkürler hocam oldu.

Geri
Yukarı