Dell G15 RTX 3060 vs HP Omen 15 RTX 3060 vs Lenovo Legion 5 RTX 2060

The Jokerr

Femtopat
Katılım
10 Mayıs 2021
Mesajlar
34Arkadaşlar yarın bilgisayar alacağım ve bayağı kararsızım yardımcı olur musunuz? Lenovo Legion 5 almayı düşünüyordum sonra birkaç gün önce Dell ve HP'yi gördüm işlemci ve ekran kartı açısından daha iyiler ama Lenovo ile fiyatları birbirine benzer. Benim kafama takılan soru şu Dell önceki serileri çok ısınıyordu bu sene kasa değişikliğine gitmiş elvet bu sene daha az ısınıyordur ama Lenovo kalitesinde değil işte sorunda tam bu yazılım ve oyun için kullanacağım bilgisayarı öyle en yüksek şey olsun derdinde değilim RTX 2060 Lenovo'da kullanırım ama Dell ile HP ile aynı fiyatta tutup Lenovo'yu almam salaklık olabilir. HP'de de ısınma konusunda biraz sorun varmış diye duydum. Lenovo'nun kasa kalitesi soğutması ve ekranı HP ve Dell'den daha iyi diye biliyorum yani bunlar için Dell ile HP'yi almayıp Lenovo'yu mu alsam diye düşünce geçiyor. Vereceğim para değer mi yani ne yapmam gerekir?
 
Son düzenleyen: Moderatör:

Radeon RX 5500M

Hectopat
Katılım
17 Ağustos 2020
Mesajlar
8.948
Makaleler
14
Çözümler
9
Yer
MSI all-AMD laptop yetkili servisi.Arkadaşlar yarın bilgisayar alacağım ve bayağı kararsızım yardımcı olur musunuz? Lenovo Legion 5 almayı düşünüyordum sonra birkaç gün önce Dell ve HP'yi gördüm işlemci ve ekran kartı açısından daha iyiler ama Lenovo ile fiyatları birbirine benzer. Benim kafama takılan soru şu Dell önceki serileri çok ısınıyordu bu sene kasa değişikliğine gitmiş elvet bu sene daha az ısınıyordur ama Lenovo kalitesinde değil işte sorunda tam bu yazılım ve oyun için kullanacağım bilgisayarı öyle en yüksek şey olsun derdinde değilim RTX 2060 Lenovo'da kullanırım ama Dell ile HP ile aynı fiyatta tutup Lenovo'yu almam salaklık olabilir. HP'de de ısınma konusunda biraz sorun varmış diye duydum. Lenovo'nun kasa kalitesi soğutması ve ekranı HP ve Dell'den daha iyi diye biliyorum yani bunlar için Dell ile HP'yi almayıp Lenovo'yu mu alsam diye düşünce geçiyor. Vereceğim para değer mi yani ne yapmam gerekir?

Ryzen 9+RTX 3060 130W. En güçlü donanım bunda.
 
KS
KS
T

The Jokerr

Femtopat
Katılım
10 Mayıs 2021
Mesajlar
34
Selamlar Dell G15 5510 Intel RTX 3060 laptop incelemesi profilimde mevcut merak ediyorsaniz göz gezdirebilirsiniz.
Dostum gördüm şimdi oyunlarda 90 100 derece arası mı oluyor işlemci sıcaklığı? nasıl memnun musun bilgisayardan ekran kalitesi nasıl klavyesi nasıl genel anlamda kasa yapısı sağlam mı

Siz bilirsiniz, ışıkları kapatılabilir. Ve bunun kadar güçlüsü yok.
Dostum benim yerimde olsan yukarıda yazdıklarımdan yola çıkarak hangi bilgisayarı alırdın 3 ü arasından?
 

RokdyPuf

Centipat
Katılım
5 Nisan 2021
Mesajlar
1.489
Dostum gördüm şimdi oyunlarda 90 100 derece arası mı oluyor işlemci sıcaklığı? nasıl memnun musun bilgisayardan ekran kalitesi nasıl klavyesi nasıl genel anlamda kasa yapısı sağlam mıDostum benim yerimde olsan yukarıda yazdıklarımdan yola çıkarak hangi bilgisayarı alırdın 3 ü arasından?
Hocam Dell 120 Hz. Onun dışında çok iyi cihaz. Ama bu bütçede 144 altı alınmamalı bence. 2060a da o kadar para verilmez. Bence Omen ama atılan ROG çok çok daha iyi. Bence ROG alın.
 

Cyberilia

Hectopat
Katılım
10 Mayıs 2017
Mesajlar
213
Makaleler
5
Çözümler
1
Yer
Ankara İncek
Dostum gördüm şimdi oyunlarda 90 100 derece arası mı oluyor işlemci sıcaklığı? Nasıl memnun musun bilgisayardan ekran kalitesi nasıl klavyesi nasıl genel anlamda kasa yapısı sağlam mı?

Gerçekten güç gerektiren oyunlarda uzun süre sonra GPU arada 90'ı gösteriyor CPU'da maksimum 100'ü. Alalı 1 hafta oldu memnunum herhangi bir problemle şu ana kadar karşılaşmadım. Ekran kalitesi olarak LG'nin 24inc 144Hz 1ms Gaming monitöründen gectim arada çok küçük farklar var etkilemiyor açıkçası beni. Klavye olarak bana MacBook klavyesini andırıyor kullanımı rahat, beyaz bir LED ile aydınlatılıyor. Kasa yapısı plastik olmasına rağmen gerçekten kaliteli diğer kalitesiz kasalar gibi bastırınca içine göçmüyor.
 

Radeon RX 5500M

Hectopat
Katılım
17 Ağustos 2020
Mesajlar
8.948
Makaleler
14
Çözümler
9
Yer
MSI all-AMD laptop yetkili servisi.
Dostum gördüm şimdi oyunlarda 90 100 derece arası mı oluyor işlemci sıcaklığı? Nasıl memnun musun bilgisayardan ekran kalitesi nasıl klavyesi nasıl genel anlamda kasa yapısı sağlam mı?

Dostum benim yerimde olsan yukarıda yazdıklarımdan yola çıkarak hangi bilgisayarı alırdın 3'ü arasından?

Omen 15 alırdım hocam. Sizin seçtikleriniz arasından. Yoksa ROG tercih ederdim.
 

Yeni konular

Yukarı