Dell G16 vs ASUS ROG STRIX G16

KS06

Hectopat

Bu iki ürün arasında karar verememiş durumdayım.

Eğer ki ASUS ROG alırsam RAM'i 32 GB'a yükseltmeyi düşünüyorum.

Bu durumda sizler hangi cihazı tercih ederdiniz? Nedeni ile birlikte açıklarsanız sevinirim.

Bu iki ürün arasında karar verememiş durumdayım.

Eğer ki ASUS ROG alırsam RAM'i 32 GB'a yükseltmeyi düşünüyorum.

Bu durumda sizler hangi cihazı tercih ederdiniz? Nedeni ile birlikte açıklarsanız sevinirim.

Bunu tercih ederdim 😀
Dell iyi gibi ama oyunda 2K kullanamazsınız VRAM yetersiz gelir.

Hocam işlemcilerin ikisinde 13. nesil ikisinin arasında az bir fark var (https://nanoreview.net/en/cpu-compare/intel-core-i7-13700hx-vs-intel-core-i7-13650hx).Asus ram dışında ssd de ister 512 gb oyun oynicam derseniz hangi oyunu silsem diye düşünmeye başlarsıniz.Ekran karları zaten aynı.
Ben olsam Dell alırdım ssd ve ram ile uğraşmam ama sizin kararınız
aynı şekilde düşünüyordum hocam sadece dell hakkında biraz fazla eleştiri görünce tereddüte düştüm

Aynı şekilde düşünüyordum hocam sadece Dell hakkında biraz fazla eleştiri görünce tereddüte düştüm.

Daha önce Dell kullanmadım fakat şu an ROG kullanıyorum. Kaliteside çok hoşuma gidiyor. Hatta aynı modelmiş. Benim size tavsiyem bütçe sıkıntısı yok ise ROG alın ve RAM'i yükseltmeden SSD ekleyin. Tabii ki de Dell hakkında pek bir bilgi bilmiyorum Dell de alabilirsiniz.

Daha önce Dell kullanmadım fakat şu an ROG kullanıyorum. Kaliteside çok hoşuma gidiyor. Hatta aynı modelmiş. Benim size tavsiyem bütçe sıkıntısı yok ise ROG alın ve RAM'i yükseltmeden SSD ekleyin. Tabii ki de Dell hakkında pek bir bilgi bilmiyorum Dell de alabilirsiniz.

Bende ASUS kullanıyorum kalitesi falan iyi ama burada SSD ve RAM düşük bizim burada en az 3 4 bin arası ek masraf çıkartık.

Bende ASUS kullanıyorum kalitesi falan iyi ama burada SSD ve RAM düşük bizim burada en az 3 4 bin arası ek masraf çıkartık.

Evet hocam belirttim zaten SSD lazım ancak RAM'in 1 yıla kadar yeterli olacağını düşünüyorum. Dediğim gibi de ben daha önce Dell kullanmadım o yüzden Dell hakkında yorum yapmıyorum. Tabii ki de bütçe açısından özelliklere bakılarak Dell alınabilir.

Dell G serisinin rakibi ASUS'ta TUF kasalardır. ROG kasa kalitesi olarak önde olacaktır. Ayrıca RTX 4060'a 2K ekran biraz değişik olmuş. Fiyatları da göz önünde bulundurursak tartışmaya kapalı ROG derim. İkisinin de kasa incelemelerini YouTube üzerinden bulabilirsiniz. İyi Sosyaller.

Geri
Yukarı