Dell G2722HS alınır mı?

Bütçe
6300

Napol

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 3600
RX5600 xt
16 gb ram
B450 A PRO MAX
Monitör
Dell G2722HS
Kafamda Dell G2722HS modeli var. Sizce alınır mı? Veya bu fiyata daha iyisi var mı? Oyun ve video editlemek için kullanacağım. 27" çok sıkıntı çıkarır mı? 24" monitörlere yönelmem gerekir mi?

@Paper.C hocam ne diyor bu?(!)
Forumda G4'ü savunun bir kişi olarak, bu monitör daha iyi bir tercih olur. IPS panel.

27inç 1080P'de pikseller görmeye başlarsın. 24 inç 1080p daha iyi olur.

Geçen araştırırken Lenovo Legion Y27-30 modelini de gördüm. Samsung'dan buna yönelmeme sebep olacak bir + yönü var mı?

Oyunculuk şeklin sadece FPS değilse G4 önermem. G4'dün renkleri kalitesiz. Sadece FPS oyunculuğunda başarılı. O da input lag süresi kısa diye. Harikalar yaratmıyor yani.

Dell ise oyun ve işinize daha uyumlu. Forumda sizin gibi kullanan arkadaşlarım mevcut.
Lakin AOC 27G2SPU/BK Monitör bu varken Dell'de alınmaz.
AOC üstün çünkü.

@Paper.C hocam ne diyor bu?(!)
Forumda G4'ü savunun bir kişi olarak, bu monitör daha iyi bir tercih olur. IPS panel.

27inç 1080P'de pikseller görmeye başlarsın. 24 inç 1080p daha iyi olur.

Hocam beni etiketlemişsin teşekkür ederim. Kendim konuda bahsedilen monitöre sahibim 5500 lira gibi bir fiyat bu monitör için çok fazla kendisinden 500 TL daha ucuza AOC spu varken yüzüne bakılmamalı.

Sadece FPS oyunculuğu için düşünülürse diye arada G4 önerdiğim de doğrudur fakat arkadaş oynadığı oyunların türünü belirtmediği için gözüm kapalı öneremem.

27 inçte piksel sayma durumunu da yaşamıyorum 27 inç bir monitör kullanırken fakat biraz öznel bir durum bu ben sorun olarak görmem ama başkası rahatsız olabilir.

Geri
Yukarı