Dell G2722HS ışık sızması

0zann1

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Bugün aldığım Dell G2722HS monitörde ışık sızması sorunu olduğunu düşünüyorum. Yükleyeceğim fotoğraflarda belli oluyor. Sizce değişim için Dell'e yazmam gerekiyor mu yoksa bu kadar ışık sızması normal mi? Özellikle sol alt taraftan çok fazla ışık sızması var gibi.

Dosya Ekleri

• 7EB16460-7F1E-4820-9508-47CDD1B29704.jpeg
    7EB16460-7F1E-4820-9508-47CDD1B29704.jpeg
    138 KB · Görüntüleme: 123
  • EC5EC3F2-0029-407A-AA88-8DAF674ED2AE.jpeg
    EC5EC3F2-0029-407A-AA88-8DAF674ED2AE.jpeg
    108,3 KB · Görüntüleme: 133
  • D2CAFE12-514F-4B63-A4EC-F144CA41B6FE.jpeg
    D2CAFE12-514F-4B63-A4EC-F144CA41B6FE.jpeg
    93,9 KB · Görüntüleme: 138
Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır sorun yok. Işık sızması zaten bir sorun değildir. IPS panelin yapısı gereği oluyor. Önüne geçemezsin.
Cihazı gönül rahatlığı ile kullanmaya devam edin.
Anladım. IPS panellerde ışık sızmasının olduğunu biliyordum fakat bu ışık sızması bana biraz fazla geldi. Ama yapacak bir şey yok gibi duruyor.

Anladım. IPS panellerde ışık sızmasının olduğunu biliyordum fakat bu ışık sızması bana biraz fazla geldi. Ama yapacak bir şey yok gibi duruyor.

Bana ilk iki resimde beyazların çok parlaması garip geldi. Ya siz parlaklığınız çok yüksek ya da konstrat değeriniz. Belki cep telefonuna öyle gözükmüştür. IPS Glow normal seyrinde çünkü.

Bana ilk iki resimde beyazların çok parlaması garip geldi. Ya siz parlaklığınız çok yüksek ya da konstrat değeriniz. Belki cep telefonuna öyle gözükmüştür. IPS Glow normal seyrinde çünkü.
Parlaklığım yüksekti onu ayarladım bir de telefon kamerasında aşırı parlama olmuş normalde bu kadar çok parlak değil beyaz renkler.

Hocam profilimden rehberlerime bakar mısınız? Bende bu monitörü kullanıyorum incelemiştim. Birisi ışık sızması fazla demişti ve mail atmıştı adama üst seviye monitör gönderdiler okuyun anlarsınız. İsterseniz şansınızı deneyin.
Hocam dell ile irtibata geçtim fotoğrafları yolladım. Bana fotoğrafları incelendiklerini ve herhangi bir sorun olmadığını söylediler.

Parlaklığım yüksekti onu ayarladım bir de telefon kamerasında aşırı parlama olmuş normalde bu kadar çok parlak değil beyaz renkler.

Hocam dell ile irtibata geçtim fotoğrafları yolladım. Bana fotoğrafları incelendiklerini ve herhangi bir sorun olmadığını söylediler.
Hocam o zaman elimizden bir şey gelmez maalesef. IPS panel için normal bu durumlar.

Hocam Dell ile irtibata geçtim fotoğrafları yolladım. Bana fotoğrafları incelendiklerini ve herhangi bir sorun olmadığını söylediler.

Dell ile çok sohbetim olmuştur. Bu cevabı vereceklerini zaten biliyordum. Bu sorun değil çünkü. Sorun olması için ekranın aşırı derecede beyazlaması gerekir.

Dell ile çok sohbetim olmuştur. Bu cevabı vereceklerini zaten biliyordum. Bu sorun değil çünkü. Sorun olması için ekranın aşırı derecede beyazlaması gerekir.
Yani ben biraz fazla taktığım için bana çok fazla geldi ışık sızması ama dediğiniz gibi ıps panel kullananların nerdeyse hepsinde bu var o yüzden yapacak bir şey olmuyor. Değişim yapılsa bile yeni gelen monitörün bundan daha az ışık sızması yapacağının garantisi yok gibi.

Bir de şu an beyazlar böyle gözüküyor sizce normal mi?

Dosya Ekleri

• 064ABD3C-5C7A-44C1-AA80-5243F8227A00.jpeg
    064ABD3C-5C7A-44C1-AA80-5243F8227A00.jpeg
    99,8 KB · Görüntüleme: 107

Geri
Yukarı