Dell G2722HS monitörde ghosting var mı?

Daha fazla  
Bugün Dell G2722HS monitör aldım ve bu monitör de ghosting var mı diye merak ettim. Sizce bir şey var mı? Yardımı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.
Monitör:
165Hz.
1ms.
IPS panel.

Dosya Ekleri

• IMG_20230306_143715.jpg
    IMG_20230306_143715.jpg
    248,1 KB · Görüntüleme: 157
Bugün Dell G2722HS monitör aldım ve bu monitör de ghosting var mı diye merak ettim. Sizce bir şey var mı? Yardımı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.
Monitör:
165Hz.
1ms.
IPS panel.
Bu monitörü bende kullanıyorum. Diğer monitörlere göre sorunsuz. Tabii ki elektronik alet sorun çıkarabilir ama bu modelde çok az. Yalnız netlikte problem yaşadığını söyleyenler var, onlar da sanırsam responsive ayarını değiştirince oluyormuş. Onun için responsive ayarı standartta kalsın.

Dell'in su an piyasada populer 3 tane gaming monitoru var. Bunlardan birisi sizin aldiginiz model. Bu ucunden ikisi Fast IPS, birisi Nano IPS panel kullaniyor. Ucunde de ghosting yok.
Sagolun hocam

Bu monitörü bende kullanıyorum. Diğer monitörlere göre sorunsuz. Tabii ki elektronik alet sorun çıkarabilir ama bu modelde çok az. Yalnız netlikte problem yaşadığını söyleyenler var, onlar da sanırsam responsive ayarını değiştirince oluyormuş. Onun için responsive ayarı standartta kalsın.
Benim monitörde netlik gibi bir sıkıntı yok hocam sağolun

Bide bi sorum daha olacaktı ama ben casper excalibur g770 laptop kullanıyorum ve bu laptopa hdmi ile monitör bağlayınca aşırı bir kasma sorunu oluşuyor ve yeniden başlatınca düzeliyor acaba sıkıntı nedir yardımcı olablrmsnz

Zaten ayarı değiştirip öyle kullanınca çıkıyormuş ondan dolayı uyardım.
Sağolun hocam

Sağ olun hocam.

Benim monitörde netlik gibi bir sıkıntı yok hocam sağ olun.

Bir de bir sorum daha olacaktı ama ben Casper Excalibur G770 laptop kullanıyorum ve bu laptopa HDMI ile monitör bağlayınca aşırı bir kasma sorunu oluşuyor ve yeniden başlatınca düzeliyor acaba sıkıntı nedir yardımcı olabilirimsnz.

Bu sorunun nedenini biliyor musunuz?

Ne kadara aldınız hocam bende alacağım yarın bir de sorun yaşadınız mı değer mi 4.500 TL'ye.

Hiçbir sıkıntı yaşamadım hocam bende alırken kaygılanmıştım ama boşuna kaygılanmışım büyüklüğü olsun sağlamlığı olsun kalitesi oldukça iyi ben en çok ölü pixel ve ghostingden korkuyordum ama hiçbir şey çıkmadı çok şükür. 27 inçlerde diyorlarkı yaklaşınca pixeller sayılıyor hayır öyle bir şey yok 9-10 cm dibine gitmeyince gözükmüyor bir de unutmadan parlaklık ve kontrast oranı oldukça iyi benim laptop ekranı bunun yaninda sönük kaldı arkadan ışık vursa bile oldukça net gözüküyor.
Ve içinden HDMI ve DP kablosu çıkıyor ben HDMI ile 165 hzi tam olarak alabildim kısacası ben memnunum hocam güzel monitör fiyat biraz pahalı ama kesinlikle almaya değer.

Geri
Yukarı