Dell G2724D vs MSI MAG 274QRF

Bütçe
15000

Erkanka41

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, 15 bin TL'ye kadar 2K monitör istiyorum.
Ryzen 5 7500F işlemci ve RTX 4070 Super ekran kartım var.
Daha öncesinde MAG274QRFw beyaz modeli aldım fakat iade etmek durumunda kaldım. Aklımda bu iki monitör var.

Screenshot_20240402_115034_Amazon Shopping.jpg

Farklı seçeneklere de açığım.

@Saint Lucia yardımcı olabilir misiniz tekrardan?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240402_115202_Chrome.jpg
    Screenshot_20240402_115202_Chrome.jpg
    64,2 KB · Görüntüleme: 41
Bütçem 15.000e kadar esneyebilir. MSI koymamın sebebi MAG serisi yeni bir monitör olmasından kaynaklı. Bu sebeple de düşündüm açıkçası.

Başlığa qrf qd E2 olarak yazmıştım ama otomatik düzeltilmiş. Buna dikkat etmenizi belirtmek istedim.

E2 ile normal model arası ne fark var ben de monitör arayışındayım 274QRFW Modeli neden iade ettiniz?

Dell modelini çok öneren var ben de bu ara monitör arayışındayım sizin gibi.

QD-E2 elbette düz modeline göre biraz daha dolu model.

Fakat olumsuz kısma geliyorum; LCD panellerin QD performansı "vaov" olmuyor. QD, panel arasındaki renk uzayını genişleten bir film. Bu ara film OLED panellerde daha verimli renk kalitesi sunabiliyor. Aslında çıkış amacı OLED'ler içindi. Bu yüzden normal bir kullanıcıya QD modelleri genellikle önermem.
Daha düşük bütçeye benzer kaliteyi alabiliyorsun çünkü.

Sizin bütçenizin yüksekliği ve W modelinin iadesinden ötürü QD-E2 seçimi mantıklı olabilir.
Dell'de üzmez. Onun üstü Alienware'de üzmez.
Fakat Alienware modeli ile kendi Dell modeli arasında çığır açan farklılıklar olmadığı için o bütçelere de çıkmanın bir anlamı yok.
Alienware kozmetik açıdan zengin. Yapı kalitesi de başarılı. Başka farklılık yok desek yeri olur.

Dell'de kaliteli panele sahip. MSI'de kaliteli panele sahip.
AUO ve BOE başı çeken panel şirketlerinden.
-Seçimi biraz size bırakıyorum. Kendime alıyor olsam MSI alırdım. MAG serisi her zaman gelmiyor.

QD-E2 elbette düz modeline göre biraz daha dolu model.

Fakat olumsuz kısma geliyorum; LCD panellerin qd performansı "vaov" olmuyor. Qd, panel arasındaki renk uzayını genişleten bir film. Bu ara film OLED panellerde daha verimli renk kalitesi sunabiliyor. Aslında çıkış amacı OLED'ler içindi. Bu yüzden normal bir kullanıcıya qd modelleri genellikle önermem.
Daha düşük bütçeye benzer kaliteyi alabiliyorsun çünkü.

Sizin bütçenizin yüksekliği ve W modelinin iadesinden ötürü QD-E2 seçimi mantıklı olabilir.
Dell'de üzmez. Onun üstü Alienware'de üzmez.
Fakat Alienware modeli ile kendi Dell modeli arasında çığır açan farklılıklar olmadığı için o bütçelere de çıkmanın bir anlamı yok.
Alienware kozmetik açıdan zengin. Yapı kalitesi de başarılı. Başka farklılık yok desek yeri olur.

Dell'de kaliteli panele sahip. MSI'de kaliteli panele sahip.
Auo ve boe başı çeken panel şirketlerinden.
-Seçimi biraz size bırakıyorum. Kendime alıyor olsam MSI alırdım. MAG serisi her zaman gelmiyor.

Cevabınız için teşekkür ederim. Keşke MSI monitörün de bir inceleme videosu veya dokümanı olsaydı. Biraz piyango gibi hissettiriyor. Bir yanım Dell al kafan rahat olsun derken bir yanım MSI diyor. Sanırım MSI alacağım. Ölü piksel gelmez umarım.

E2 ile normal model arası ne fark var ben de monitör arayışındayım 274QRFW Modeli neden iade ettiniz?

Dell modelini çok öneren var ben de bu ara monitör arayışındayım sizin gibi.
Kutu hasarlıydı. Açmadan geri gönderdim. İade talep ettim tutanak tutturarak.

Cevabınız için teşekkür ederim. Keşke MSI monitörün de bir inceleme videosu veya dokümanı olsaydı. Biraz piyango gibi hissettiriyor. Bir yanım Dell al kafan rahat olsun derken bir yanım MSI diyor. Sanırım MSI alacağım. Ölü piksel gelmez umarım.

Piyango meselesi her ürün için geçerli bir konu.
Doküman veya video olması bu konuyu değiştirmez hocam. Bunu çok samimi söylüyorum.
Ürünü açmadan kutusu yüzünden iade etmeniz biraz agresif olmuş. Monitöre bir şans verebilirdiniz.
15 sayfalık inceleme konusu mevcut olan bir monitör.
Ayrıca 2021 model MAG-QD'nin incelemesi var. MSI Optix MAG274QRF-QD Review
Tamam panel farklı, haliyle değerler de farklılık gösterir. Fakat MAG serisi bu puanlar altına düşmez. Hele BOE panele sahipken.
Dell ile MSI'yı kıyaslamak şu an için erken. Sıf panellere bakınca bile denk monitörler olduğunu anlıyoruz. MSI'de baskın olma sebebim MAG serisinin yazılım desteğinin çok sağlam olması.

Geri
Yukarı