Dell G2724D vs MSI MAG 274qrfw

Plac4bo

Hectopat
MSI MAG 274QRFW
Dell G2724D
Arkadaşlar 2 ürün de aynı fiyatta.
@Saint Lucia hocam siz F/P olarak hep G2724D modelini önermiştiniz ama son önerileriniz Dell stokta yokken MAG 274qrfwden yana oldu. Rekabetçi oyunları baz alırsak; renk kalitesi ve görüntü netliği bakımından siz hangisini önerirsiniz. Ben G2724D'yi düşünüyorum ama MAG serisi MSI da ayrı seride bir kalitede olduğu düşünülürse siz hangisini tercih edersiniz? Benim önceliğim oyunlarda en iyi rengi vermesi ve görüntüyü net göstermesi.

MSI MAG 274QRFW
Dell G2724D
Arkadaşlar 2 ürün de aynı fiyatta.
@Saint Lucia hocam siz F/P olarak hep G2724D modelini önermiştiniz ama son önerileriniz Dell stokta yokken MAG 274qrfwden yana oldu. Rekabetçi oyunları baz alırsak; renk kalitesi ve görüntü netliği bakımından siz hangisini önerirsiniz. Ben G2724D'yi düşünüyorum ama MAG serisi MSI da ayrı seride bir kalitede olduğu düşünülürse siz hangisini tercih edersiniz? Benim önceliğim oyunlarda en iyi rengi vermesi ve görüntüyü net göstermesi.
Dell.

Benim önceliğim oyunlarda en iyi rengi vermesi ve görüntüyü net göstermesi.

Kıyaslamak istemediğim iki model monitörü Dell stoklara eklendiğinden beri soruyorlar.
Cevabım belli. MSI'dır.
Dell'i öneririm, severim, arkasında durum, yeri gelir fan boyluk yaparım ama MSI görüntü açısından daha zengin.
Dell'in şu anki avantajı 2K bir monitöre çok iyi tepkime verebiliyor olması. Panel olarak daha hızlı ama FPS oyunlarında işin yoksa Dell sana gelmez. Bu bahsettiğim tepkimeler de 1-2 Ms'lik farklardır. Yani insan gözü seçemez.

Kıyaslamak istemediğim iki model monitörü Dell stoklara eklendiğinden beri soruyorlar.
Cevabım belli. MSI'dır.
Dell'i öneririm, severim, arkasında durum, yeri gelir fan boyluk yaparım ama MSI görüntü açısından daha zengin.
Dell'in şu anki avantajı 2K bir monitöre çok iyi tepkime verebiliyor olması. Panel olarak daha hızlı ama FPS oyunlarında işin yoksa Dell sana gelmez. Bu bahsettiğim tepkimeler de 1-2 Ms'lik farklardır. Yani insan gözü seçemez.

Hocam cevap için teşekkürler. Son cümlenizden anladığım panel tepkimesi 1-2 ms daha iyi olduğu için rekabetçi FPS oyunlarında Dell öneriyorsunuz o zaman. Ama dediğiniz gibi 1-2 ms farkı göz anlayamaz. Aralarında reel anlamda 5-6 ms fark varsa Dell daha mantıklı olur ama 1-2 ms için Dell almanın mantığı yok o zaman. Valaront, BF1, CS, CoD tarzı rekabetçi oyunlar oynuyorum genel olarak. 300-400 FPS ile oynadığımız oyunlarda görüntüyü en iyi hangisi veriyorsa onu almak istiyorum. Siz görüntü kalitesi açısından MSI'yı daha iyi bulduğunuz için MSI alıyorum o zaman.
Diğer merak ettiğim sizin bu monitörü önermenizdeki asıl neden monitörün teknik bilgileri sanırım. Çünkü profesyonel tam incelemesi yok. Rtings incelemesinde beklediğinizden düşük puan alırsa yine önerir misiniz?

Son düzenleme:
Hocam cevap için teşekkürler. Son cümlenizden anladığım panel tepkimesi 1-2 ms daha iyi olduğu için rekabetçi FPS oyunlarında Dell öneriyorsunuz o zaman.

Evet. Rtings incelemesinde Dell gerçekten başarılı bir tepkime ve akıcı görüntü sunmuş. Zaten sıf bu yüzden ve kontrast oranının yüksekliğinden ötürü Dell F/P bandındaydı. Hala F/P ürün.

Diğer merak ettiğim sizin bu monitörü önermenizdeki asıl neden monitörün teknik bilgileri sanırım. Çünkü profesyonel tam incelemesi yok. Rtings incelemesinde beklediğinizden düşük puan alırsa yine önerir misiniz?

MAG serisinin yazılımları çok sağlam ve yazılım desteği de sağlam. Daha uzun ömürlü bir monitör kullanımı sunuyor. Görüntü kalitesine ve yapı kalitesine zaten lafımım yok. Olması gerektiği gibi her şey.
MSI monitörlerin alt tabanına hakimim. Dell'in de hakimim. Ayrıca tecrübelerimizi paylaştığımız bu işin beyni olan insanlarla görüşüyorum. Bazı insanlar benden sürekli somut kaynaklar istiyor. Ben bu işi yerinde oturup link kopyala yapıştır mantığıyla yapmıyorum. Rtings her alanı incelediği için puan kıracağı alanlar olacaktır. Puan kırdığı alanlar üzerinden değerlendirme yaparız. Fakat şu ana kadar gözlemlediğime göre olumsuz bir kısım görülmedi.

Yeni konular

Geri
Yukarı