Dell G3 15 3500 laptop düşük performans

EgeN7

Megapat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Müh.
RAM
2x8 çift kanal 16 GB
Ekran kartı
Nvidia GTX 1660 Ti
İşlemci
Intel i7 10750H
Arkadaşımın NVIDIA GTX 1660 Ti, Intel i7 10750H'li ve 16 GB RAM'li bilgisayarı çok kötü performans veriyor.

Sanırım yine kronik problemli olan bir modele denk geldik.

Mesela Apex Legends; tüm ayarları kıstık ama çatışmalarda bir FPS düşmesi oluyor. 15'lere falan düşüyor. Normalde 60-70 FPS arası dolaşıyor. Battle Royale dışındaki modlarda FPS'i Max. 110 görmüş ama çok durmamış 110'da.

• Windows 11 kullanıyor.
  • Daha önceleri performansı bu kadar kötü değilmiş.
  • Birkaç kez temiz kurulum yapmış ama yine bir süre sonra bu problem başlıyormuş.
  • Citrix diye bir workspace uygulaması bu probleme yol açıyormuş ama kontrol ettik yok.
  • NVIDIA Denetim Masası kontrol edildi. Oyunlarda harici NVIDIA GPU kullanılıyor.
  • Sıcaklık kontrollerinde işlemci 85-90 °c arası, ekran kartı da aynı şekilde 85-90 °c arası değişiyor.
  • Bilgisayarı hor kullanmadı, ama fanların sesli çalıştığını söyledi.
  • Termal macun geldi aklımıza, ancak PC daha 2 senesini yeni doldurdu, garantisinin yeni bittiğini söyledi.
PC termal kısma yapıyor gibi geldi bana. Ekran kartı veya işlemciye undervolt yaparak çözebiliriz belki.

Yüksek ihtimalle çözülmeyecek, ama farklı bir perspektiften yorum almak güzel olacaktır. Fikir ve öneri sağlayan arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartının sıcaklığı bana fazla geldi. Şu an kullandığım bilgisayarda 60-70 derece arasında gidiyor. Ağır olmayan oyunlarda 50-60 derece arasında çalışıyor. En ağır oyunda 80 dereceyi görüyor. Büyük ihtimalle ısınmadan oluyor.

Ekran kartının sıcaklığı bana fazla geldi. Şu an kullandığım bilgisayarda 60-70 derece arasında gidiyor. Ağır olmayan oyunlarda 50-60 derece arasında çalışıyor. En ağır oyunda 80 dereceyi görüyor. Büyük ihtimalle ısınmadan oluyor.
Aldığınız değerler laptop içinse muazzam. Masaüstü gibi geldi bana.

Geri
Yukarı