Dell G3 15 Laptop RAM Tavsiyesi

BurakAyikkk

Hectopat
Arkadaşlar merhabalar. Linkte verdiğim ürünü Gaming laptopum için almak istiyorum tavsiye eder misiniz, baska tavsiyeniz var mıdır? ( Sistem: Dell G3 15, i7 9750H, GTX 1650 4 GB, 64x)

CPU-Z kullanarak Memory ve SPD kısmının fotosunu buraya atın. Daha rahat yardımcı olalım.
Buyrun hocam
Ekran Görüntüsü (246).png
Ekran Görüntüsü (247).png

Şimdi sizin 2 slotunuz var ve ikisi de dolu durumda. Yani ya elinizde bulunan şuan bilgisayarda takılı 2x4 durumunda olan RAM'lerin ya birini satıp 12GB ya da ikisini satıp 16GB olan belirttiğiniz RAM'i alacaksınız. Sanırım siz 16GB olmasını istiyorsunuz.
Ayrıca AIDA64 kullanarak desteklenen RAM türlerini de öğrenmemiz gerek.

Onun için de şu foto işinize yarayacaktır. Adımları takip edip kutucuk içerisinde olan kısmın fotosunu atabilirsiniz.

Ekran Alıntısı.PNG

İndirme Linki: AIDA 64

Son düzenleme:
Şimdi sizin 2 slotunuz var ve ikisi de dolu durumda. Yani ya elinizde bulunan şuan bilgisayarda takılı 2x4 durumunda olan RAM'lerin ya birini satıp 12GB ya da ikisini satıp 16GB olan belirttiğiniz RAM'i alacaksınız. Sanırım siz 16GB olmasını istiyorsunuz.
Ayrıca AIDA64 kullanarak desteklenen RAM türlerini de öğrenmemiz gerek.

Onun için de şu foto işinize yarayacaktır. Adımları takip edip kutucuk içerisinde olan kısmın fotosunu atabilirsiniz.

Eki Görüntüle 568087

İndirme Linki: AIDA 64
Buyrun hocam. Evet 2x4 ram var ve ben 2x8 şeklinde 16 yapmak istiyorum, 3000 mhz destekliyor mu bilmiyorum.
Ekran Görüntüsü (247).png

Cihaz 3000 MHz desteklemiyor gibi duruyor. En fazla 2667 MHz gibi duruyor. Ama siz 3000MHz de taksanız bu en fazla 2667 de çalışacaktır. Sadece daha fazla para vermiş olursunuz. Umarım anlatabildim.

Ek olarak, çıkarttığınız RAM bellekleri satmayın veya kaybetmeyin garanti süresi boyunca. Cihaz garanti kapsamında onarıma girecek bir sorunla karşılaşırsa taktığınız tüm eklentileri (RAM, HDD, SSD) çıkartıp size geldiği şekilde gönderin.

Ek olarak, çıkarttığınız RAM bellekleri satmayın veya kaybetmeyin garanti süresi boyunca. Cihaz garanti kapsamında onarıma girecek bir sorunla karşılaşırsa taktığınız tüm eklentileri (RAM, HDD, SSD) çıkartıp size geldiği şekilde gönderin.
Anladım hocam çok sağolun. Peki sizin önerbileceğiniz bir ürün varmı 2x8 ram olarak sistemime uygun biçimde?
Ayrıca laptop RAM'leri farklıdır SODIMM olarak geçer buna da dikkat edin. Rica ederim.
Anladım hocam çok sağolun. Peki sizin önerbileceğiniz bir ürün varmı 2x8 ram olarak sistemime uygun biçimde?

Yeni konular

Geri
Yukarı