Dell G3 ekran ortası gözükmüyor

Berke öz

Zeptopat
Daha fazla  
2 sene önce Dell G3 15 almıştım, dün YouTube'da tam ekran yapınca ekranın ortası gözükmemeye başladı sonra PDF okuyucusunda yaptı en son ekran karardı. 40 saniye başlatma tuşuna basarak enerjisini alayım dedim çözülmedi. Bugün sabah Windows CTRL Shift B yaptım düzeldi. Şimdi aynı sorun başladı. Nasıl çözebilirim?

Güncelleme: Ekran komple gitti. Açılış ekranından sonra siyah ekranda kalıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
DELL G3 15 yeterli değil, bilgisayarın marka modelini tam olarak + varsa harici gpu ve modelini de belirtmelisin.
*** Genel Öneri :
-1-) Var ise bios güncellemelerini yap
-2-) harici ekran kartını aygıt yöneticisinden devredışı bırak.
-3-) DDU Nedir, Nasıl Kullanılır? - Webtekno VE pc yi yeniden başlat.
-4-) aygıt yöneticisini kontrol et, devredışı bir aygıt var ise etkinleştir.
-5-) windows updateyi manuel olarak başlat ve güncelleştirmeleri kontrol et, isteğe bağlı güncelleştirmeler kısmına da bak ve var ise kurulacak olanlar kur.
-6-) pc yi yeniden başlat.
-7-) windows update ekran kartı driverini otomatik olarak indirip kurmamış ise üretici sitesinden manuel olarak en güncel sürümü indir ve kur.

Donanım arızası yok ise düzelir. Kolay Gelsin.

Son düzenleme:
DELL G3 15 yeterli değil, bilgisayarın marka modelini tam olarak + varsa harici gpu ve modelini de belirtmelisin.
*** Genel Öneri :
-1-) Var ise bios güncellemelerini yap
-2-) harici ekran kartını aygıt yöneticisinden devredışı bırak.
-3-) DDU Nedir, Nasıl Kullanılır? - Webtekno VE pc yi yeniden başlat.
-4-) aygıt yöneticisini kontrol et, devredışı bir aygıt var ise etkinleştir.
-5-) windows updateyi manuel olarak başlat ve güncelleştirmeleri kontrol et, isteğe bağlı güncelleştirmeler kısmına da bak ve var ise kurulacak olanlar kur.
-6-) pc yi yeniden başlat.
-7-) windows update ekran kartı driverini otomatik olarak indirip kurmamış ise üretici sitesinden manuel olarak en güncel sürümü indir ve kur.

Donanım arızası yok ise düzelir. Kolay Gelsin.
Başkan, inan özelliklerini hatırlamıyorum. Sistem özelliklerinden de bakamıyorum. 4-5 gündür açılmıyor. Görseldeki gibi siyah ekranda kalıyor.
16855390729562673503590138482342.jpg

Son düzenleme:
Donanım arızası olmadığını ya da var ise sadece harici ekran kartının arızalı olduğunu varsayarsak:
- Bios ekranına da girilemiyorsa bir önerim yok.
- Biosa girilebiliyorsa biostan önce bios ayarlarını varsayılan bios ayarlarına sıfırlayıp bilgisayarı yeniden başlatmak.
- Gene açılmaz ise tekrar biosa girip seçenek var ise ekran kartını inaktif etmek ve tekrar bilgisayarı başlatmak.
****************************************************************************************
- Gene açılmazsa aklıma gelen son seçenek önce ram/ramlari sonra da hdd yi kontrol etmek olabilir.
*** Bu gibi bir durumda aklıma gelen yapılabilecek herşeyi yazdım. Umarım çözülebilecek bir donanım arızası vardır ve pc yi kurtarırsın.
Kolay gelsin.

NOT: biosta bilgisayarın marka modeli ya da servis numarası yazıyor olmalı.

Başkan, inan özelliklerini hatırlamıyorum. Sistem özelliklerinden de bakamıyorum. 4-5 gündür açılmıyor.

2 sene önce Dell G3 15 almıştım, dün YouTube'da tam ekran yapınca ekranın ortası gözükmemeye başladı sonra PDF okuyucusunda yaptı en son ekran karardı. 40 saniye başlatma tuşuna basarak enerjisini alayım dedim çözülmedi. Bugün sabah Windows CTRL Shift B yaptım düzeldi. Şimdi aynı sorun başladı. Nasıl çözebilirim?

Güncelleme: Ekran komple gitti. Açılış ekranından sonra siyah ekranda kalıyor.

Sorunumu çözdüm. Monitöre giden kabloda temassızlık varmış. Şikayetvar.com'a baktım herkes menteşesi dandik demiş ben de 2 3 kere menteşe kısmına baktım biraz kurcaladım düzeldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı