Rehber Dell G3 undervolt kilidi açma

Evet çalışıyor. Lakin o modelde BIOS downgrade yaparak da kilidi açabilirsiniz.

Kilidi açtım lakin undervolt sonrası bilgisayar kendini yeniden başlattı ve gene kitledi undervoltu bir bilginiz var mı?

Bu yöntem Dell 7577 modelinde de başarılı sonuç verir değil mi? Şu anki mevcut BIOS sürümüm 1.11.0. Dönmek istediğim sürüm 1.9.3. Undervolt kilidini kaldırmam gerekiyor. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. BIOS'u fabrika ayarlarına getirdim, işe yaramadı. Oyunları 100 derece CPU ile oynamak istemiyorum. Ayrıca Dell PFS Extractor'un yönlendirdiği GitHub linki de çalışmıyor, 404 hatası verdi. Güncellenirse çok sevinirim.

BIOS sürümünü düşürmek için Undervolt kilidini açmanıza gerek yok. Ben bu rehberi 10. nesil Intel işlemcilerle gelen Dell laptoplar için hazırladım zira bu laptoplarda BIOS ilk sürümünden beri kilitli olarak geliyor. Sizin kilidi açmanız için BIOS sürümü düşürmesi yapıp fabrika ayarlarına döndürmeniz yeterli olacaktır.

Düzenleme: Dell PFS Extractor'un yeni sürümü çıktığından link bozulmuş. Konuyu düzenleme yetkim yok lakin moderatörlere mesaj attım güncel link ile değiştirmeleri için. Onlar değiştirene kadar şuradan indirebilirsiniz. https://github.com/platomav/BIOSUtilities/releases/download/DPBE-v4.8/Dell_PFS_Extract_v4.8.rar

İyi de düşüremiyorum, sorun orada. "Bios update blocked due to unsupported downgrade." hatası alıyorum. Çözemedim bu sorunu.

İyi de düşüremiyorum, sorun orada. "Bios update blocked due to unsupported downgrade." hatası alıyorum. Çözemedim bu sorunu.
O zaman rehberi takip ederseniz kilidi açabilirsiniz büyük ihtimal ile. Açamazsanız sürüm düşürme işlemi ile ilgili yardımcı olabilirim.

O zaman rehberi takip ederseniz kilidi açabilirsiniz büyük ihtimal ile. Açamazsanız sürüm düşürme işlemi ile ilgili yardımcı olabilirim.
Cidden yardımcı olabilirseniz çok memnun kalırım. Pek anlamıyorum bu tarz işlerden, yanlış bir şey yapmış olmak da istemem. Undervolta muhtaç kaldım, doğru düzgün oyun oynanmıyor bu değerler ile.
Hocam Dell Extractor linkini güncellediğinizi gördüm, teşekkür ederim. İndirmeyi denedim ancak Windows Defender izin verdirmedi. Ayrıntılara baktığımda Trojan olarak tespit ettiğini söylüyor, endişelenmeli miyim?
?

Dosya Ekleri

• a.png
    288 KB · Görüntüleme: 45
Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…