Dell G315-6B750D5F16C için macOS sürüm önerisi

Maritza

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
RAM
16X2 DDR4 3200 Mhz
SSD veya HDD modeli
SAMSUNG NVMe 980 1 TB ve PM991a NVMe 512GB SAMSUNG
Ekran kartı
GTX 1660 TI MOBILE
Anakart
G3 3500
İşlemci
Intel Core i7-10750H
Merhaba, 2 adet SSD'im var birinde Windows 11 yüklü diğerine ise macOS kurmak istiyorum. Flutter da mobil uygulama yazıyorum bildiğiniz gibi Flutter Freamwork'ü cross platform olduğu için Windows'ta iOS için derleyemiyorum. Laptop özelliklerim bu Link'de mevcut. Hangi macOS sürümünü kurmalıyım ve EFI ayarlarını nasıl yapmalıyım? Eksik bilgi verdiysem özür dilerim macOS işletim sistemine ve kurulumuna yabancıyım. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim. İyi sosyaller.
Not: RAM değiştirdim 16x2 RAM taktım DDR 4 3200 MHz ve 1 TB M.2 SSD aldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk olarak Flutter cross platform ise neden Windows'da derleyemiyorsunuz? Moderatör düzenlemiş, hata olmuş sanırım.

2. İse iGPU macOS Ventura destekliyor. dGPU'nun macOS desteği yok diye hatırlıyorum yani sadece iGPU'dan yararlanacaksınız.

İlk olarak Flutter cross platform ise neden Windows'ta derleyemiyorsunuz? Moderatör düzenlemiş, hata olmuş sanırım.

2. ise iGPU macOS Ventura destekliyor. DGPU'nun macOS desteği yok diye hatırlıyorum yani sadece IGPU'dan yararlanacaksınız.

Öncelikle cevap için teşekkür ederim. Cross platform olsa da iş yükünün tamamından kurtarmıyor yapılan projeye göre değişir tabii ki de %10 iş yükü yine omuzlarımızda olacak. Ayrıca App Store, Play Store, Windows, Linux ve web için ayrı ayrı derlenmesi gerekiyor. Hatta direk derleme ile de aynı kod çalışmayacaktır platforma özel ayarlar yapılmalıdır. Daha çok ayrıntı için rehber tarzı bir şey oluşturmam daha doğru olur. Konumuza gelecek olursak da iGPU yeterli olacaktır derlemek için sanırım.

Öncelikle cevap için teşekkür ederim. Cross platform olsa da iş yükünün tamamından kurtarmıyor yapılan projeye göre değişir tabii ki de %10 iş yükü yine omuzlarımızda olacak. Ayrıca App Store, Play Store, Windows, Linux ve web için ayrı ayrı derlenmesi gerekiyor. Hatta direk derleme ile de aynı kod çalışmayacaktır platforma özel ayarlar yapılmalıdır. Daha çok ayrıntı için rehber tarzı bir şey oluşturmam daha doğru olur. Konumuza gelecek olursak da iGPU yeterli olacaktır derlemek için sanırım.
Ayrıca dGPU demişim dalgınlıktan pardon, GTX 1660'dan bahsettim mobile yazısını görmemişim :D Bence UHD 630 o kadar kötü değil, iş görür.

Ventura deneyebilirsin.

Ventura deneyebilirsin.

Cevap için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı