Dell G315 vs Monster Abra A5 V15.3

Atılay

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Bu hafta başlıkta bahsettiğim iki laptoptan birini almayı düşünüyorum, mühendislik öğrencisiyim, bilgisayarı okula götürüp programlama, devre çizimi vs yapacağım. Arada LoL, CS:GO ve birkaç küçük oyun daha oynarım. Benim için önemli olan şey malzeme kalitesi. Gönlüm Dell'den yana ama bu yeni kasasını hiç deneyimleme şansım olmadı, nasıldır bilemiyorum. Sizce bunlardan hangisini almalıyım?

Bütçem maksimum 4800 lira. Satıcı olarak Teknorya'dan alınacak bir laptop yerine üstüne bütçemin tamamıyla Hepsiburada'nın sattığı bir laptop almak istedim. Ryzen 5 3550h isteklerimi karşılamayan bir işlemci, bu fiyata da i5 işlemcili olup 1050 üstünde bir ekran kartı bulamadım.

Dell'e daha sıcak baksam da bu modelin hiçbir incelemesini bulamadığımdan endişeliydim. Büyük ihtimalle Monster alacağım.

Bende Monster düşünmeye başladım fakat çok sorun çıkarttığını söylüyorlar. Hangisi ilk indirime girerse onu alacağım. Bu arada Asus'un TUF serisi notebookları nasıl acaba ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı