Dell G3223D monitörde sarımsı renk

blade99x

Kilopat
Merhaba,

Yakın zamanda iki adet Dell G3223D monitör satın aldım ve bu monitörleri iki farklı bilgisayarım ile denemeye başladım. İlk bilgisayarım AMD Radeon 5500 XT ekran kartına sahipken, ikinci bilgisayarım NVIDIA RTX 2060 kullanıyor.

İlk bilgisayarım (AMD Radeon 5500 XT) ile monitörü kullandığımda renkler kusursuz ve canlı gözüküyor. Fakat, ikinci bilgisayarımda (NVIDIA RTX 2060 kullanan) renkler soluk, donuk ve sarımsı görünüyor, adeta ekranın gece ışığı modu sürekli açıkmış gibi bir izlenim veriyor. İki monitörü de AMD Radeon 5500 XT içeren ilk bilgisayarımda test ettiğimde her ikisinin de renk tonları harika görünüyor. Sorunu tespit etmek için farklı DisplayPort kabloları, HDMI bağlantısı, hatta ikinci bilgisayarıma (NVIDIA RTX 2060 kullanan) format atmak gibi çeşitli yöntemleri denedim. Ekran kartı sürücüsünü devre dışı bırakmayı bile denedim ama NVIDIA RTX 2060 içeren bilgisayarda bu durum devam etti. Bununla birlikte test amaçlı iki farklı Intel işlemciye sahip laptopta HDMI ile ekranı yansıttığımda aynı soluk, donuk ve sarımsı renklerle karşılaştım. Bir önceki panelim olan Monster Aryond VA panelde bile renkler çok daha parlak ve canlı gözüküyor, bu durum biraz canımı sıktı açıkçası. Monitörün ayarlarını da biraz kurcaladım fakat istediğim renkleri hiçbir şekilde elde edemedim. HDR ayarım kapalı.

Bu durumdan yola çıkarak, sorunun NVIDIA ve Intel ekran kartı yazılımlarıyla ilgili olduğunu düşünüyorum. Benzer bir sorunu yaşayan veya çözmüş olan var mı? Ayar önerileri veya çözüm yolları konusunda her türlü öneriye açığım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı