Dell G5 15 SE alınır mı?

Şu andaki kurla 9300₺ gibi bir rakama geliyor. Yurtdışından alacağın için garantide sıkıntı çıkabilir, kargoda sıkıntı çıkabilir. Benim fikrim o kadar pahalı bir cihazı garantisiz alacağına Türkiye'den al Monster gibi cihazları kafan rahat etsin en azından. Bir sıkıntı olduğunda servisi olur. Bir laptop kullanıcısı olarak garantisi dolan bilgisayarıma 1170₺ fan değişimi fiyatı çıkarıldığı için garanti önemli.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mesela şuna bakabilirsin:

Pahalı gelirse de bunları önerebilirim:
1591015729999.png

1591015801861.png

Not: Monster kullanan tanıdığım var ama GameGaraj konusunda bir fikrim yok. HP'nin de F/P modelleri oluyar bazen onlara da bakabilirsin. Buradaki tavsiyelerim de marka olarak değil donanım özelliklerine bakarak verdiğim tavsiyelerdir.

Son düzenleme:
Şu andaki kurla 9300₺ gibi bir rakama geliyor. Yurtdışından alacağın için garantide sıkıntı çıkabilir, kargoda sıkıntı çıkabilir. Benim fikrim o kadar pahalı bir cihazı garantisiz alacağına Türkiye'den al Monster gibi cihazları kafan rahat etsin en azından. Bir sıkıntı olduğunda servisi olur. Bir laptop kullanıcısı olarak garantisi dolan bilgisayarıma 1170₺ fan değişimi fiyatı çıkarıldığı için garanti önemli.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mesela şuna bakabilirsin:

Pahalı gelirse de bunları önerebilirim:
Eki Görüntüle 579353
Eki Görüntüle 579354

Not: Monster kullanan tanıdığım var ama GameGaraj konusunda bir fikrim yok. HP'nin de F/P modelleri oluyar bazen onlara da bakabilirsin. Buradaki tavsiyelerim de marka olarak değil donanım özelliklerine bakarak verdiğim tavsiyelerdir.
Mimkünse casper veya monster alma bütçeni söylersen yardımcı olayım

Dell G5 15 Inch Gaming Laptop with AMD Radeon CPU | Dell USA buradan en sağdakini (oradaki en pahalı olan) 1 TB SSD ile özelleştirip 1367 dolara geliyor o laptop nasıl? Oyunlarda ortalama kaç FPS alabilirim? Bir de o mühim soru; kaç TL vergi tutar?

Ben bu laptopu bayağı inceledim teknik ekiple konuştum Amerika'dan mesaj yoluyla istediğin teknik bilgileri söylüyebilirim. Ekran kartı RX5600M RTX 2060 ile eş dğerde bazen daha iyi olduğu durumlar olabilir çünkü AMD smartshift teknoloji var içinde.
Tüm özelliklerini söylüyeyim.
İşlemci Ryzen 7 4800H 8 çekirdek 16 izlek temel frekans 2.9 GHz Boost frekans 4.2 GHz. İşlemci ile birlikte gelen Vega 7 grafik kartı var yani dahili ekran kartı olarak.
Ekran kartı RX5600M 6 GB GDDR6 oyun frekansı 1190 MHz Boost frekansı 1265 MHz.
Depolama 1TB M.2 SSD okuma hızı 1550 Mbps yazma hzı 850 Mbps ekstra bir tane daha M.2 yuvası var toplamda her yuva 1TB M.2 SSD destekliyor SATA yuvası yoktur.
RAM'lar çift kanal 2x8GB 3200 MHz CL 15 DDR4.
Ekran 15.6 inch VA panel parlama önleyici LED 300 nits 144Hz 1920X1080 çözünürlükte FreeSync desteği ve fidelity FX ve Radeon image sharpenning teknolojileri de mevcuttur.
Bağlantı girişleri 1 tane SD kart girişi 1 tane kulaklık jakı 1 tane super Speed USB 3.2 gen 1 type.
A 2 tane USB 2.0 type a 1 tane USB Type-C girişi 1 tane rja45 ethernet portu 1 tane mini DisplayPort girişi 1 tane güç girişi (sarj girişi) 1 tane HDMI 2.0 portu 1 tane wedge lock girişi var.
Kablosuz bağlatınlar Killer™ Wi-Fi 6 AX1650 (2x2) 802.11AX Wireless ve Bluetooth 5.1.
Klavye normalinde kırmızı aydınlatmalı klavye 30 dolar farkı RGB oluyor klavye.
İşletim sisitemi Win 10 Home.
Son olarak AMD smartshift teknoloji var işlemcinin ön plana çıktığı programlarda ekran kartında kısıp işlemciye güç veriyor, ekran kartının ön plana çıktığı durumda da işlemciden kısıp ekran kartına güç veriyor kısacası performansı kaybı olmadan laptopu dengeliyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı