Dell G515 vs Monster Abra A5 V13.4

Siz olsaydınız hangisini alırdınız? Fiyat ve özelliklere göre seçim yapın lütfen.

• Monster Abra A5 13.4

• Dell G515

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.

berk1937

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Super Mario World
Merhaba. Çok kararsız kaldım. 5800 TL'ye Monster'ı mı yoksa, 8000 TL'ye Dell'i mi almalıyım sizce? İkisinde de i7-8750H işlemci var.

Aralarındaki farklar;

GPU: Monster 1050Ti, Dell 1060 Max Q
RAM: (İki modelde de 2666Mhz DDR4 bellekler var) Monster 8GB, Dell 8+8GB
Depolama: Monster M2 256GB SSD, Dell M2 256GB SSD + 1 TB 5400RPM HDD
Kasalar: Monster'ın kasasını hiç beğenmiyorum, aksine Dell'in kasasını çok beğendim, sade bir kasası var.
Parmak izi: Monster'da yok, Dell'de var. Çok önemli değil ama ekstra bir özellik ve hızlı çalışıyor Dell'deki.

Siz hangisini tercih ederdiniz? Az paralar değiller sonuçta. İndirim falan da olduğu yok. Beklemekten gına geldi.

Maalesef. Monster'ın kasasını hiç beğenemiyorum valla. Zaten Çin'den bir yerden alıyorlarmış, onlar üretmiyorlarmış diye biliyorum. Dell'in kasası çok güzel ve sade, Monster'a göre bayağı bir artısı var. 1050Ti'da yeni AAA oyunlarda zorlanacak. Monster'da da 1060'lı model var, 7400 TL olması lazım. Onu alana kadar da Dell alınır yani. Bilemiyorum vallahi, indirim olur mu acaba biraz daha mı beklesem?

Maalesef. Monster'ın kasasını hiç beğenemiyorum valla. Zaten Çin'den bir yerden alıyorlarmış, onlar üretmiyorlarmış diye biliyorum. Dell'in kasası çok güzel ve sade, Monster'a göre bayağı bir artısı var. 1050Ti'da yeni AAA oyunlarda zorlanacak. Monster'da da 1060'lı model var, 7400 TL olması lazım. Onu alana kadar da Dell alınır yani. Bilemiyorum vallahi, indirim olur mu acaba biraz daha mı beklesem?
Bazı sitelerde 8 bin liranın altına bile satılabilir. Yakın da 23 yada 24 Kasım' da indirim başlayacak o zaman bu iki marka laptopların indirime girerse aradaki fiyat farkına hangisi değerse onu seçersiniz.
Monster' in kasaları biraz değişik ama eskiye göre geliştirdiklerini görüyorum, technopat' ta belirtmişti. Yani çok iyi sayılmasa da kalite normal sayılabilir. Dell' in laptopu gerçekten güzel kaliteli görüşünü de çok klasik. 1060 ile 1050 Tİ arasında gerçekten fark var dediğiniz gibi o yüzden 1060 alırsanız çok ileriye dönük olacaktır.
Monster' de kötü sayılmaz malzeme kalitesi hakkında dediğin doğru ama müşteri memnuniyetine önem veren bir firma bence. Dediğim dolar uçmazsa indirim yakalarsan mükemmel olur 8 bin liranın altında satılıyor şu an belki daha da düşer belki yükselir :).

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı