Dell G515 vs. MSI Alpha 17

Bütçe
13000
Monster alırsan üzülebilirsin. Muhtemelen ölü piksel çıkacak, bir süre sonra menteşen kırılacak hatta anakartı bile yakabilirsin. Kasası dandik ve bazı modellerinde ekranın ms değeri 25. Isınma sorunu yaşayabilirsin.
Monster'ın iyi bir laptop olduğunu düşünmüyorum ancak menteşe kırılması, anakart yanması ve ekranın 25 ms olması Tulpar modellerinde geçerli değil. Ben yurtdışından almasını tavsiye ediyorum şahsen.

Monster alırsan üzülebilirsin. Muhtemelen ölü piksel çıkacak, bir süre sonra menteşen kırılacak hatta anakartı bile yakabilirsin. Kasası dandik ve bazı modellerinde ekranın ms değeri 25. ısınma sorunu yaşayabilirsin.
MSI dünya çapında bir marka. Kasası kaliteli, soğutması iyi, hawli, SteelSeries klavyesi var. Daha ne olsun. Uzun vadede seni üzmez. O paraya Alpha 17'den daha iyisini bulamazsın. Benim için illa 17.3 inç olacak diye bir kaide yok dersen, istersen Alpha 15'de alabilirsin(17'nin kasası 15E oranla biraz daha büyük dolayısıyla soğutmada az da olsa fark olabilir gibime geliyor), kalan paraya da BİM'e gelecek olan SteelSeries fareyi alabilirsin.(Kaldıysa)

Kaç paraya geliyor mouse.
Monster'ın iyi bir laptop olduğunu düşünmüyorum ancak menteşe kırılması, anakart yanması ve ekranın 25 ms olması Tulpar modellerinde geçerli değil. Ben yurtdışından almasını tavsiye ediyorum şahsen.

Yurt dışından vergiyle birlikte aynı paraya geliyor ve klavyesi İngilizce olduğu için I, C, Ş, Ğ, ü gibi harfler yok.

Geri
Yukarı