Dell Gaming 7559 GTX 960M alınır mı?

PapillonV

Decapat
Arkadaşlar elimde Dell Inspiron 5567 i5 bir laptop var. Amatör oyun geliştiricisiyim yani performans önemli benim için, elimde ki cihaz yetmemeye başladı açıkçası, çok oyun oynamasam da sonuçta ara ara oynarım The Witcher 3 gibi ağır oyunlar. Bunu satıp ikinci el bir masaüstü almayı düşündüm ancak dediğim gibi taşımam gerekebilir. Bilgisayar programcılığı okuyacağım bu sene ve ekibimle buluşup cafe vs. yerlerde çalışmamız gerekebilir diye düşündüğüm için masaüstü fikrinden vazgeçtim. 2. el tertemiz bir Dell Inspiron 7559 Gaming (i7) laptop buldum özellikleri güzel ancak ekran kartı konusunda kafam karıştı biraz. 960M 4 GB ekran kartı var. Fiyatı da 3300 TL. Link yasak mı emin değilim o yüzden atmıyorum. Diyeceğim o ki, bu bilgisayar alınır mı? Beni oyuncu olarak kaç yıl götürür? Bir de benim şimdiki cihazımda 8 GB 2400 MHz RAM var. Bu cihazda ise 16 GB 1600 MHz RAM var o yüzden biraz moralimi bozdu. 1600 ile 2400 arasında çok fark olur mu? Oyunlarda pek anlaşılmayacağı söylemiş başka bir konuda ancak, benim işim oyun geliştirme olunca -ki yazılım kısmında olay işlemci ve RAM'de bitiyor- biraz değişiyor sanki işler. Evet bitti, başınızı bu kadar ağrıtacaktım :) Cevaplarınızı belkiyorum :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Garantisi yoksa alınmaz bence tamirleri çok pahalı. Ha bu alınmayacak anlamına da gelmez.

Oyunlarda ortalama bir performans almak istiyorsan bile en azından GTX 1050'li işin aslı GTX 1050Ti bulunan ürünlere bakman lazım. Programların işlemciye yüklenen programlarsa eğer, 6700HQ, 7700HQ, 8300H, 8750H gibi işlemciler iyi olur.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı