Dell Gaming G15 iyi bir tercih olur mu?

Bütçe
45000
Tuf modellere karşı eskiden kalma bir dedikodu var ister istemez olumsuz oluyorum. Ben daha çok apex legends falan oynuyorum. Cyberpunk birazda. Bunlar biraz yorucu oyunlar oluyor. Lenovo ile oynarken sıcaklık değerleri çok yüksek olmazdı ama YouTube da tuf ve birkac modele baktığımda daha bu oyunları oynanamadan yoruyor bilgisayarı. Başka markada olabilir. Ya da başka model
Hocam bende apex oynuyorum sıcaklıklar 85i geçmiyor. Macun bakımı gerekiyor TUF laptoplarda stok macun ucuz oldugundan. Tabii ki sizin kararınız. Dell de oldukca iyidir.

Lenovo istiyorsan.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kalan paraya 16 GB RAM daha alırsın. Sıcaklık değerleri gayet iyi.
Ekranı yüzde 72 srgb maalesef.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230827_111644_Chrome.jpg
    Screenshot_20230827_111644_Chrome.jpg
    73,3 KB · Görüntüleme: 10
@rivieratuna hocam eski şeyler büyük oranda düzeldi. Ama bu bütçelerde 4050 almayın kesinlikle. Ek olarak sıcaklık olarak TUF ile pek bir farkı yok. Bu kalitedeki bir 4060 için bu fiyatlar bana uçuk ve haksız geliyor. Gerçi şu an ülkede en doğru fiyata yakın olan TUF var. TUF'u önermemin bir diğer sebebi de o açıkçası. 30-35 bin lira olması gereken Victusar bile sırf satılıyor diye 40 bin bandına dayandı.
Burada TUF A15'in 4060 modeli hakkında bir rehber var. Bu rehberde sıcaklık kıyaslamaları var. Forumdaki kullanıcılardan gördüğüm kadarıyla 4070 olanın soğutması daha da iyi.

Bu da attığınız cihaz için; masaya yapışık olmasının da etkisi var elbette onu unutmayın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sma genel olarak cihazların üzeceğini düşünmüyorum. Benim genel olarak karşı çıktığım şey ise fiyatlandırmadan başka bir şey değil.

Ubuntu nedir bilmiyorum. Yalnız bende sadece Windows kullanabilirim. Pek diğer yazılımlar ile ilgili bir bilgim yok. Yukarıdaki TUF model ile ilgili pek iyi yorumlar okumadım. Bunun dışında 4050 ekran kartları Zephyrus'lar sizce nasıl. Alınmaya değer mi?

Linux versiyonu, içine Windows'u sizin kurmanız gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı