Dell Gaming G16 7630 alınır mı?

Hocam siz ne önerirsiniz?

Hocam Acer Nitro 5 almıştım ama kasada inanılmaz ghosting vardı dün iade ettim o sebeple Acer bir daha almam sanırım.

Lenovo Legion bakabilirsiniz bir de 300Hz'lik asus ROG'lara.

Ayrıntılı mesajınız için teşekkürler hocam. Açıkcası Lenovo asus veya dell bu üç markadan başka bi laptop modeli düşünmüyorum. Biraz daha bekleyeyim bu modelin incelemelerini o halde.
Rica ederim. Benim 1 yıllık dell kullanımıma göre; laptopları güçlü ve performaslı ancak aynı şekilde ısınmaya da müsait. Bunun yanında laptobun kalbi olan her özelleştirilmenin yapılmasını sağlayan awcc ise g15 serisinde verimli çalışmıyor hatta pek bir işe de yaramıyordu.

G16 için bunları göz önünde bulundurarak satın alın ve araştırın.

Dell model ROG modelden ekran ve işlemci olarak çok daha üst seviyede ama ROG daha dengeli bir model gibi gözüküyor. Ekran kartı mı yoksa işlemci mi? Bunun kararına göre tercih yapın.

Merhaba. Bu Dell'in bu modelini almayı düşünüyorum acaba önerir misiniz?

Güncel olarak ne aldınız hocam

Açıkcası kendim de Dell G15 kullanıyorum. Ancak bu G16 kasası yeni bir kasa ve ilk tanıtıldığı zaman eğer yanlış anlamadıysam G16 serisine özel Alienware Command Center uygulaması olacaktı.
Yani bizim G15 serisinde awcc den dolayı yaşadığımız yazılım ve uygulama sorunu ortadan kalkacaktı.

Bunların yanında daha iyi soğutma da olacak deniyordu ama bunu sıvı metalle yapacak gibiler.
Dell G serisi laptoplar performanslı oluyor ki ülkemize gelen G15 seriside f/p ürünlerdi. Ancak bu fiyata G16 alınmaz. Fiyatı düşse bile detaylı incelemelere bakılmalı ve özellikle alienware command centerin yazılımının optimize olup olmadığına bakılmalıdır.
Monitörünüzün panel türü ne idi? Bu bilgiye ulaşamıyorum. Bir de monitörünüzde ışık sızması var mıydı? Benim için çok önemli.

Monitörünüzün panel türü ne idi? Bu bilgiye ulaşamıyorum. Bir de monitörünüzde ışık sızması var mıydı? Benim için çok önemli.
Dell in çoğunlukla G serisinde paneli WVA panel oluyor. İps ile arasında fark var ancak ikisini yanyana koysan o ya da şu çok daha iyi demezsin.
Diğer sorunuz içinse her ips ve wva panelde ışık sızması oluyor. Bu kaçınılımaz zaten ancak günlük kullanıma da etkisi yok. Zaten renkli ekranda anlaşılmıyor. Siyah ekran da ise anlaşılıyor ancak sorun edilecek bir şey değil. Çünkü her ips ya da wva kullananlarda az veya çok ışık sızması oluyor.

Dell in çoğunlukla G serisinde paneli WVA panel oluyor. İps ile arasında fark var ancak ikisini yanyana koysan o ya da şu çok daha iyi demezsin.
Diğer sorunuz içinse her ips ve wva panelde ışık sızması oluyor. Bu kaçınılımaz zaten ancak günlük kullanıma da etkisi yok. Zaten renkli ekranda anlaşılmıyor. Siyah ekran da ise anlaşılıyor ancak sorun edilecek bir şey değil. Çünkü her ips ya da wva kullananlarda az veya çok ışık sızması oluyor.
Hızlı cevabınız için teşekkür ederim. Şu an IPS panel monitörüm var ve ışık sızması problemi yaşamıyorum. Daha önce MSI qhd VA panel kullandım ışık sızması fazlaydı. Çok çok çok muallaktayım.

Geri
Yukarı