Dell Inspiron 15 3521 Monitör Sorunu

Barishalce

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese öncelikle iyi forumlar. Uzun zamandır Dell Inspiron 15 3521 kullanıcısıyım. Fakat malesef monitör darbe alınca ekran çatladı ve kullanılamaz hale geldi. Ben de monitörsüz televizyona hdmi ile bağlayarak kullanmak istedim ve monitörü laptoptan içindeki kablosunu çıkarma suretiyle ayırdım fakat daha sonradan bu kablo koptu. Yani hiçbirşekilde monitörü tekrar geriye takamam. Dediğim gibi monitörsüz televizyon ile kullanmak istiyorum. Fakat monitörü çıkardıktan sonra, televizyona hdmi ile bağlı iken 8 kere bip sesi çıkarmaya başladı ve görüntü gitmiyor. Yabancı kaynaklarda lcd problemi olduğunu okudum monitorü de yazdığım gibi tekrar takmam imkansız. Garantisi bulunmamaktadır ve evde kendi imkanlarımla onarmak istiyorum tamire veremem. Neticede amacım monitörsüz televizyon ile kullanmak ama 8 kere bip sesi veriyor.
Sorunun çözümü nedir? Yardım lütfen.
(Kosovadan katılıyorum Türkçe anadilim değil. Imla hatası yaptıysam affedin)

Yardım

8 bipten sonra kullabiliyorsan kullan.
Hiç olmuyor diyorsan kablonun iki parçası duruyorsa kopan uçları lehimle birleştirebilirsin. Sonrasında ekranı takıp sorun tekrar ediyor mu diye bakabilirsin.
Yabancı kaynaklarda fişi ve bataryayı çıkartıp 20-25sn güç düğmesine basıp sonra toplayıp denemekten bahsedilmiş.
Ek olarak bazı tuş kombinasyonlarından, D ye basılıyken makinanın güç düğmesine basıp makinayı açmayı denemek gibi.
Biraz daha yabancı forumları karıştır istersen.

8 bipten sonra kullabiliyorsan kullan.
Hiç olmuyor diyorsan kablonun iki parçası duruyorsa kopan uçları lehimle birleştirebilirsin. Sonrasında ekranı takıp sorun tekrar ediyor mu diye bakabilirsin.
Yabancı kaynaklarda fişi ve bataryayı çıkartıp 20-25sn güç düğmesine basıp sonra toplayıp denemekten bahsedilmiş.
Ek olarak bazı tuş kombinasyonlarından, D ye basılıyken makinanın güç düğmesine basıp makinayı açmayı denemek gibi.
Biraz daha yabancı forumları karıştır istersen.
Cevabın için teşekkürler kardeşim. 8 bipten sonra kullanılmıyor sadece siyah ekran veriyor. D tuşuyla açmayı 20 25 saniye beklemeyi falan hepsinj denedim ama onlar lcd ekranı olan laptoplar ile ilgili. En iyisi kabloları lehimleyerek tekrar ekranı kullanmak genede sağolun.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı