Dell Inspiron 15 3542 macOS ses ve klavye sorunu

karamananadolu

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,
Sistemime başarılı bir şekilde Hackintosh kurulumu yaptım. Ancak VodooHDA'yı kurduğum halde sisteme maalesef ses çalışmıyor bilgisayarımda.
İkinci bir sorun da FakeSMC'yi kurduktan sonra bilgisayarımda klavye çalışmıyor flash disk üzerinden boot edip kexti sildiğim zaman yeniden klavye çalışmaya başlıyor. (Apple hesabına giriş yapamıyorum FakeSMC olmayınca.)

Tavsiye edeceğiniz çözüm yolu nelerdir ?

FakeSMC kurulumunu nasıl yapıyorsun? Ve Kurulumu hangi yükleme yoluna yapıyorsun? VoodooHDA kurduktan sonra Sistem ayarlarından Ses giriş çıkışlarını kontrol ettin mi? Yine sistem ayarlarında Voodoo Paneli oluşmuş olması lazım. Oradan ayarlarını yaptın mı? Son olarak şu rehberi incele:
VoodooHDA Kurulum Rehberi

FakeSMC kurulumunu nasıl yapıyorsun? Ve Kurulumu hangi yükleme yoluna yapıyorsun? VoodooHDA kurduktan sonra Sistem ayarlarından Ses giriş çıkışlarını kontrol ettin mi? Yine sistem ayarlarında Voodoo Paneli oluşmuş olması lazım. Oradan ayarlarını yaptın mı? Son olarak şu rehberi incele:
VoodooHDA Kurulum Rehberi
Her iki kexti de MultiBeast yardımıyla kurdum.
Vodoo'nun dediğiniz gibi ayarlarda panel oluştu, ancak girdiğimde oraya no device found benzeri bi yazıyla karşılaşıyorum. Hiçbir ayarı değiştirme izni vermiyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı