Dell Inspiron 15 5567 İçin Grafik Ayarları

Hypn0t1c

Decapat
Öncelikle selamlar.
Foruma daha yeni üye oldum ve birkaç sorum olacak kendi bilgisayarımla ilgili. Benim bilgisayarım DELL INSPIRON 15 5567 CORE İ7 7500U 2.7GHZ-8GB RAM-1TB HDD-4GB-15.6"W10 bu.

Her ne kadar oyun için bir bilgisayar olmadığını bilsem de gayet de normal bir oyuncu bilgisayarı gibi duruyordu. Hem ilerde üniversite de kullanmak için gayet sağlam duruyordu. Ben de o yüzden almıştım zaten. Fakat oyunlarda düşük FPS alıyordum. Sonra bende baya araştırdım ve şöyle şeyler yaptım.

Yaptığım bazı performans iyileştirmeleri:
  • Pil > Sağ tık > Güç Seçenekleri > Yüksek Performansa ayarlama
  • Bu bilgisayar > Sağ Tık > Özellikler > Gelişmiş sistem ayarları > Performans > Ayarlar > En iyi performans için ayarlama
  • Oyunları sadece "C" klasörüne kurma
  • Prize bağlı oyun oynama
  • "%temp%" düzenli olarak silme
  • Driverlarımı güncel tutmak için "Driver Booster 5" kullanma
  • Ayrıca "Xbox Oyun DVR" gibi şeyleri de kapatmama rağmen hala düşük FPS aldım çoğu oyunda. Bende çözümün burada olabileceğini düşündüm. Sizler ban farklı şeyler söylersiniz diye düşündüm. Bilgisayarımı şöyle bir de ben göstereyim.
**Dxdiag özelliklerim
. dxdiag1.png.dxdiag 2.png.dxdiag3.png

***Şimdi müsadenizle sorumu soruyorum. Hangi ekran kartım oyun için daha iyi? AMD Radeon (TM) R7 M445 mü? Intel (R) HD Graphics 620 mi?

*AMD Radeon (TM) R7 M445 için;

.amd2.png

A) Grafiklerimi nasıl ayarlamalıyım?
.amd1.png

B) Bu sekmede Oyunlar ve Uygulamalar için için "Yüksek Performans" seçeneğini mi işaretlemeliyim? yoksa "Güç Kaynağına Dayalı" mı yapmalıyım?
.amd3.png

*Intel (R) HD Graphics 620 için;

A) Bu sekmede hangi Ölçeklendirme oyun için daha makul olur?
intel1.png

B) Bu sekmede hangi ayarları seçmeliyim?
intel2.png

Eğer yardımcı olursanız çok sevinirim.:like::kalp:

Son düzenleme:
Aynı durumdan bende müzdaribim hocam ve Dell Inspiron kullanıyorum. Hatta sizinkinden biraz daha eski sürüm. İlk olarak hocam AMD ekran kartı oyunlar için daha iyi. Zaten PC oyuna geçtiğinizde ve oyunu yüksek perf.a aldığınız takdirde AMD çalışır. Fps arttırma durumu için pek bir şey söyleyemem. Ama ısınma problemi varsa fps düşüklüğünün nedeni o olabilir.

Aynı durumdan bende müzdaribim hocam ve Dell Inspiron kullanıyorum. Hatta sizinkinden biraz daha eski sürüm. İlk olarak hocam AMD ekran kartı oyunlar için daha iyi. Zaten PC oyuna geçtiğinizde ve oyunu yüksek perf.a aldığınız takdirde AMD çalışır. Fps arttırma durumu için pek bir şey söyleyemem. Ama ısınma problemi varsa fps düşüklüğünün nedeni o olabilir.
Cevap için teşekkürler. Isınma problemini de soğutucuyla çözdüm

4. fotoğraftaki ayarların hepsini kapatın. Ek seçenekli olanları performans tarzı ayar yapın kaliteden daha çok performans seçin. 5. fotoğraftanda oyunların .exe dosyasını seçip yüksek performans ayarlayın başka da yapacak bir şey yok. Maalesef mobil amd masaüstü kadar başarılı değil kötü. Elden başka gelecek bir şey yok sanırım.

4. fotoğraftaki ayarların hepsini kapatın. Ek seçenekli olanları performans tarzı ayar yapın kaliteden daha çok performans seçin. 5. fotoğraftanda oyunların .exe dosyasını seçip yüksek performans ayarlayın başka da yapacak bir şey yok. Maalesef mobil amd masaüstü kadar başarılı değil kötü. Elden başka gelecek bir şey yok sanırım.
Cevap için teşekkürler. Dediğinizi uygulayacağım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı