Dell Inspiron 15 5567 touchpad driver nereden indirilir?

emresudo

Hectopat
Dell firmasının garip politikası yüzünden Windows 10 dışında hiçbir işletim sisteminde Touchpad fonksiyonlarım çalışmıyor, "üç parmak masaüstü değiştir, iki parmak ile sayfayı aşağı yukarı kaydır"

Windows 7 ve 8 format aşamasında bile çalışırken, desktop açıldığı anda fonksiyonlar yok oluyor ve kullanamıyorum.

Yazılım ile uğraştığım için touchpad'e merak salıp iyice alışmıştım.

Bu driver'i nereden bulabilirim.

Kendi web sitesinde yok maalesef.

Model: "Dell Inspiron 15 5567" i5 7200U işlemci olanı.

Dell firmasının garip politikası yüzünden Windows 10 dışında hiçbir işletim sisteminde Touchpad fonksiyonlarım çalışmıyor, "üç parmak masaüstü değiştir, iki parmak ile sayfayı aşağı yukarı kaydır"

Windows 7 ve 8 format aşamasında bile çalışırken, desktop açıldığı anda fonksiyonlar yok oluyor ve kullanamıyorum.

Yazılım ile uğraştığım için touchpad'e merak salıp iyice alışmıştım.

Bu driver'i nereden bulabilirim.

Kendi web sitesinde yok maalesef.

Model: "Dell Inspiron 15 5567" i5 7200U işlemci olanı.
İnsanların mağdur olmaması için yapılan bir şeyi "garip politika" olarak sınıflandıramazsınız, kusura bakmayın.

Sadece Touchpad değil, diğer birçok fonksiyondan mahrum kalabilirsiniz. Performans düşüşleri de buna dahil.

Kullandığınız cihazın donanımsal yapısını Windows 7 desteklememektedir. İnternette birçok forumda bu tarz hataları yapmaya çalışan, hatta yapmış insanlar var. Her şeyi kusursuz yapsanız dahi, Windows 7' de tam performans alamazsınız, çünkü cihazınızın işlemci mimarisini Windows 7 desteklemiyor. Alakasız gibi görünen birçok donanımsal hata almanız normal. Windows 10 x64bit'e geri dönmelisiniz.

Kendim bizzat Inspiron 15 5567 i7 7500U modelini kullanıyorum. Eğer sorununuz Windows 10'da ağır çalışması ise size çözümü oldukça basittir.

Dell' in kendi sitesinde w7' ye uygun driver yoktur, çünkü cihaza uygun tüm driverlar windows 10'a göre ayarlanmıştır ve tüm bu driverlar bizzat Dell tarafından cihazda düzgün çalışması için modifiye edilmiştir. İnternette driverını yeni sürüme yükleyip de ekran kartının isminin r7 m445'ten r7 m440'a değiştiğini söyleyen birçok insan var, çünkü yazılım sisteme tam entegre değil.

Müşteriyi mağdur etmemeye çalışan bir firmaya böyle çamur atamazsınız.

İnsanların mağdur olmaması için yapılan bir şeyi "garip politika" olarak sınıflandıramazsınız, kusura bakmayın.

Sadece Touchpad değil, diğer birçok fonksiyondan mahrum kalabilirsiniz. Performans düşüşleri de buna dahil.

Kullandığınız cihazın donanımsal yapısını Windows 7 desteklememektedir. İnternette birçok forumda bu tarz hataları yapmaya çalışan, hatta yapmış insanlar var. Her şeyi kusursuz yapsanız dahi, Windows 7' de tam performans alamazsınız, çünkü cihazınızın işlemci mimarisini Windows 7 desteklemiyor. Alakasız gibi görünen birçok donanımsal hata almanız normal. Windows 10 x64bit'e geri dönmelisiniz.

Kendim bizzat Inspiron 15 5567 i7 7500U modelini kullanıyorum. Eğer sorununuz Windows 10'da ağır çalışması ise size çözümü oldukça basittir.

Dell' in kendi sitesinde w7' ye uygun driver yoktur, çünkü cihaza uygun tüm driverlar windows 10'a göre ayarlanmıştır ve tüm bu driverlar bizzat Dell tarafından cihazda düzgün çalışması için modifiye edilmiştir. İnternette driverını yeni sürüme yükleyip de ekran kartının isminin r7 m445'ten r7 m440'a değiştiğini söyleyen birçok insan var, çünkü yazılım sisteme tam entegre değil.

Müşteriyi mağdur etmemeye çalışan bir firmaya böyle çamur atamazsınız.
Tüm driverleri windows 7 üzerine kurabiliyorum. Sistem de üst düzey performanslı şekilde çalışıyor.
Uzun süre Wİndows 7 ile çalıştım problem de yok.

Amacım firmayı karalamak değil, amacım driver bulmak, konu yanlış anlaşılmasın lütfen.
Linux için de desteği bulunmuyor, ama linux işletim sistemi kurduğum zaman neden touchpad çalışıyor da windows 10 dışında tüm sürümleri kurmama rağmen touchpad çalışmıyor.

Benim istediğim bir fikir karmaşası değil, driver çözümü yanlış anlaşılma olmasın.

Dell firmasının garip politikası yüzünden Windows 10 dışında hiçbir işletim sisteminde Touchpad fonksiyonlarım çalışmıyor
firmayı karalamışsınız işte. Sorun firmada değil, yazılımda.
Sistem de üst düzey performanslı şekilde çalışıyor.
Windows 10'a kıyasla nasıl çalışır bilmiyorum, ancak Windows 7 sizin donanımınızı desteklememektedir. Daha hızlı çalışabilir, ancak %100 performans VERMEZ.
windows 10 dışında tüm sürümleri kurmama rağmen touchpad çalışmıyor.
cihaz ve donanımı windows 10 uyumludur. sorunun cevabı bu.
Benim istediğim bir fikir karmaşası değil, driver çözümü yanlış anlaşılma olmasın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı