Dell Inspiron 15 7000 Laptop Mikrofonlu Kulaklığı Algılamıyor

Yuce Dalek

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar.
Dell Inspiron 15 7000 Gaming i7 laptopuna sahibim. Tek jak girişim var.
Mikrofonlu kulaklığımı takınca sadece sesin geldiği ve kulaklık mikrofonunun gelmediği için internetten bunun çözümünü uzun uzun araştırıp herhangi bir gelişmeye sahip olamadım. Ne denetim masasından ne de Windows aramasından HD Audio Manager'i bulamadım. Çözümün Realtek'in silinip yeni sürümünün yüklenmesi sanıyordum fakat öyle de değildi farklı faklı 5 Realtek sürümü ve Dell'in kendi anakart Realtek sürümünü indirip kurdum. Bunların sonucu olarak oyunlar da eski tiz sesin yerine artık bas ve sanki bir filmdeymişim gibi havada olan bu sese sahip oldum.
1-Eski sese nasıl sahip olurum?
2-Realtek HD Audio Manager'i nasıl açarım?
3-Kulaklık mikrofonumu nasıl etkinleştiririm?
Şimdiden çok teşekkür ederim iyi günler...

Aynı dizüstüne sahiptim. Çözüm MaxxAudioPro. Dell'in sitesinden indirin. Hatta temiz kurulum yaparsanız hiçbir şey yapmanıza gerek yok. Windows kuracaktır Dell için MaxxAudioPro'yu.

Aynı dizüstüne sahiptim. Çözüm MaxxAudioPro. Dell'in sitesinden indirin. Hatta temiz kurulum yaparsanız hiçbir şey yapmanıza gerek yok. Windows kuracaktır Dell için MaxxAudioPro'yu.
Bunu denedim fakat cihaz sürümüm tutmadığı için programı yüklenemiyor windows mağaza sayfasına yönlendiriyor ordan kullanınca hata veriyor

Yeni konular

Geri
Yukarı