Dell İnspiron 15 7000 Fanı Sürekli Çalışıyor

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Dell İnspiron 15 7000 gaming kullanıyorum bu gün durduk yere fan hız düşürmeden çalışmaya cpu kullanımı %4 felan fakat fan sanki %20-30'daymış gibi çalışıyor virüs vardır dedim tarama yaptırdım fakat bir şey çıkmadı diğer bir yandan Steamwebhelper çalışan program olarak gözükmüyordu fakat şimdi 5-6 tane gözüküyor kapatsamda geri geliyorlar.
CPU sıcaklığı 62-65 derecelerde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Izgaradan sıcak havamı geliyor? İntel i3 m380 işlemcimde oyun yükleniyor ekran açık 50 dereceden yukarı kalkmıyor ve fan çok az devirde fırlanıyor. Ev süpürgesiyle bilgisayarınızın ızgarasından,altındaki fan kısmından ve diğer deliklerden 2 3 dakika boyunca hava çekin bence tozlanmadan dolayı ola bilir.

altında toz yok temizliyorum hep ilkten normal çalışıyo açınca bir süre sonra sıcaklık normale dönmesine rağmen genede fanlar hızlı çalışıyor normale göre bu olaydan sonra Rainbow da otomatik ayarlar en düşüğe çekildi ve en düşüğe alsamda fps çok düşüyor gta5 te ayarlar en yükseği gösteriyor fakat eskiden 70 fps lerde alırken şimdi 30-40-50 arası alıyorum

Bu modem bilgisayarı 1 ay kullanıyorum ondan sonra şişiyor hantallaşıyor. Yeniden Windows kurarak çözüm buluyorum. Başka fikri olan var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı