Dell Inspiron 15 7567 sistemde oyunlarda ve video editing programlarında drop yaşamak

Byperest

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar, laptopumun bataryası şiştiği için çıkarmıştım. Elektrikler gidince bilgisayarın USB'leri, Power tuşu elektrik alıyordu fakat klavye yanmıyordu ve bilgisayar çalışmıyordu. Bildiğiniz ne fan, ne HDD, ne SSD hiçbiri elektrik almıyordu. Bilgisayarcıya götürdüm ne bir parça ne bir tamir yapmadan açmış bilgisayarı 300₺ aldı üstüne üstlük. Nasıl yaptığını inatla söylemedi. Aynısı durumla tekrar karşılaştım elektrik gidince ve başka bilgisayarcıya götürdüm. Anakartta problem var dedi sonra bıraktım laptopu. Tamir için bütün parçaları söküp temizlemiş test etmiş. Hiçbirinde sorun yok dedi. BIOS pili ara ara kesiliyormuş ama bir problem gözükmeden çalıştırmış. 400₺ aldı ve inatla nasıl açtığını bu bilgisayarcı da söylemedi. Büyük ihtimalle batarya olmadığı için yapıyor onlar da batarya kısmından besleme yapıp açıyor diye düşünüyorum. Bu yüzden orijinal bataryayı satın aldım, elektrik gidince aynısını yapacak mı göreceğim?

İlk bilgisayarcıdan laptopu aldığımda hiçbir problemi yoktu. Aynı şekilde oyunlarımı oynuyordum fakat ikinci bilgisayarcıdan laptop geldiğinde oyunlarda 120-130 FPS'den bir anda 1-10 FPS arası hiç oyun fark etmeden düşüyor hatta sesim Discord'a bile kesik kesik gidiyor 5 saniye sonra 50-60FPS oluyor, yavaş yavaş normale dönüyor ve aniden tekrar 1-10 arası bir FPS'ye düşüyor. Aynı şekilde Premiere Pro ve After Effects programında hiç sorun yaşamadan kullanıyordum fakat artık çok kasıyorlar anında kapanıyorlar ve bazen Low Memory hatası deyip çöküyorlar.

Model: Dell Inspiron 15 7567.
Intel i7-7700HQ
16 GB RAM.
4 GB 1050 Ti ekran kartı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…