Dell Inspiron 15 7577 ekran kartı desteklememe ve ekran kartı yok sorunu

shewa

Kilopat
Daha fazla  
Sorunumu kısaca özet geçmek istiyorum temiz kurulum yapmadan önce sizlere danışmak istedim.

2 gün önce Chrome üzerinden 720p dizi izlerken ekran ve ses dondu, tekrar açıp kapattım sonrasında herhangi bir oyun açmak istediğimde ekran kartımın bu oyunu desteklemediği veya bilgisayarda ekran kartı olmadığına dair bir uyarı alıyorum (lisanslı veya lisanssız oyunlar fark etmiyor).

Hemen ekran kartı güncellemesini açtım son güncellemede ve Windows güncellemelerini açtım tekrar başlattım bilgisayarı toparladı gibi oldu oyun oynayabildim kısacası.

Son Windows 10 sürümünü yüklemek için bilgisayarı yeniden başlattım %75'de dondu ( 4,5 kez aynı sonucu aldım ) sonrasında mavi ekran hatası ve ekran kartı driverı ile ilgili bir şeyler yazdı.

Daha fazla zorlamak istemiyorum korkuyorum, ne yapmam gerektiği ile ilgili pek de bir fikrim yok.

Şu anda Bahreyn'deyim yarım ederseniz sevinirim.

• DELL INSPIRON15 7577
  • 1 TB HDD + 128 GB SSD
  • NVIDIA GTX 1050 Ti
  • Core i7 2.8 GHz 3.8 GHz 7700HQ

Son düzenleyen: Moderatör:
Hata verirse Minidump dosyalarını da upload edin. Asıl ihtiyacım olan o.

Hocam şu anda hata vermiyor çünkü güncelleştirme yapamıyorum sitede bir konu buldum benim sorunuma benziyor;
[Çözüldü] GTX 1050 Ti NVIDIA Uyumluluk Hatası

şu anda güncelleme yapmıyor ve son verdiği mesaj aşağıdaki gibi;
1528394580244.png

Herhangi bir oyun açmaya çalışırsam da gelen mesaj aşağıdaki gibi;
1528394715387.png

teşekkür ederim

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı