Dell Inspiron 15 notebook Type-C'den şarj olmuyor

Ryo41

Hectopat
Dell Inspiron 15 3525 Ryzen 7 5825U 8GB 512GB SSD 15.6 120Hz Ubuntu I3525106U « Kuantum Sanal Dell ürünüm bu. Ürünün teknik bilgilerinden bir sayfa paylaşıyorum:

1699460150054.png

Şimdi aldığım şarj adaptörü ve şarj aleti ise bunlar: Amazon.com.tr ve Amazon.com.tr bu. Type-C'den notebookumu şarj edemiyorum. Neden öyle oldu? Kendi şarj adaptörü de 65W oysaki.

@SypeR hocam sen de bakar mısın konuya.

Dell de Latitude gibi yarı kurumsal cihazlarda olması lazım Type-C üzerinden şarj desteği.

Hocam neden olmuyor ne yapmam lazım :(

Şimdi birine baktırdım. Notebookun kendi şarj giriş yerine baktı. Dedi ki bu Type-C şarj desteklemiyor dedi. Sadece aktarım için var dedi bu.

Şimdi benim sırt çantamın yükünü azaltmam lazım.

Type-C ile şarj edersem şarj adaptörünün yükü hafifleyecek
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
biraz araştırdım şöyle bir şey bulsam olur mu? Nereden bulabilirim?

Son düzenleme:
Cihaz ile ilgili teknik özellik dökümanı:

Screenshot_20231111_010407_Drive.jpg

Burada belirtilene göre cihazınızdaki Type-C yuvası Power Delivery yani Güç Aktarımı özelliğini desteklemiyor. Bu sebeple cihazınızı bu yuvayı şarj etmek için kullanamazsınız.

Fakat bu demek değil ki Type C bir adaptör kullanarak bilgisayarınızı şarj edemezsiniz. Şu apartı alırsanız klasik bilgisayarınıza da Type C şarj özelliği (19 veya 20V güç vermeyi destekleyen bir adaptörl kullanmanız durumunda) kazandırabilirsiniz.

Cihazınız ile uyumlu soketi seçmeyi ve alternatifleri aratmayı unutmayın. :)

Bu arada, güle güle kullanın.

@SypeR hocam sen de bakar mısın konuya.

Hocam neden olmuyor ne yapmam lazım :(

Şimdi birine baktırdım. Notebookun kendi şarj giriş yerine baktı. Dedi ki bu Type-C şarj desteklemiyor dedi. Sadece aktarım için var dedi bu.

Şimdi benim sırt çantamın yükünü azaltmam lazım.

Type-C ile şarj edersem şarj adaptörünün yükü hafifleyecek
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
biraz araştırdım şöyle bir şey bulsam olur mu? Nereden bulabilirim?
ben de bu dönüştürücüden almayı düşünüyorum. Aldınız mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı