Dell Inspiron 1520 3 pinli BIOS pili nereden alınır?

EyManTR

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: AMD R5 5500/Ekran Kartı: MSI GAMING X 1060 6GB/Anakart: Gigabyte B450M K/Ram: Kingston Fury 16x1/Kasa: XPG Valor Mesh/Fan: Stock AMD Cooler/Kulaklık: Rampage Stormy/Klavye: Rampage KB-R81/Mouse: SteelSeries Rival 3/Telefon: Samsung A7 2017
Meslek
Yok
Şimdi konu şuraya dayanıyor. Okulda hocam bana bilgisayardan az da olsa anladığımdan bana eski bir laptop verdi ismi başlıkta görceğiniz gibi (Dell Inspiron 1520) hocam bana bunu vermesinin sebebi tarih ve saat durumuydu tabii ben de BIOS'tan tarih değiştim bir sıkıntı olmadı ama ertesi gün sıkıntı var mı diye kontrol ettiğimde sıfırlanmıştı. Normalde zaten elektrikle duyduğuma göre bilgisayara güç verince BIOS piline o anlık biraz enerji veriyordu, olayın aslı ise sonradan BIOS pilinin bitmiş olduğunu anladım bu bir sorun değil gibi olabilir ama BIOS piline baktığımda 3 pinliydi ve internette sadece ama sadece 2 pinli satılıyordu internetin derinliklerine inmeme rağmen bulamadım bulsam bile çok pahalı bir fiyat ve bu hocadan çıkıcağından dolayı aman aman bir yük olamak istemem, 50 - 60 TL'ye satan da kalmadı herhalde bulamıyorum ucuza bulmam için yardımcı olabilecek var mı?

Bu tarz bir şeye ihtiyacım var.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    120,3 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı