Dell İnspiron 1520 parça değişimi

DenizK.

Hectopat
Daha fazla  
Abim taş devrinden kalma dell inspiron 1520 marka ve modelli notebookunu bana göndermeyi düşünüyor. Şu dönem için hiç bi yaşama belirtisi göstermeyen notebook nasıl adam edilir ? RAM değiştirip SSD taksam ne kadar düzelir ? Başka parçaları sanırım değiştirilemiyor. RAM ve SSD takmaya gerçekten gerek var mıdır sizce? Yani demek istediğim nerden baksanız 10 senelik bilgisayara para harcamaya değer mi, eğer değerse özelliklerine uyumlu parça önerisi verebilir misiniz ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Detaylı donanım bilgisini vermemişsin.
SSD taksan da takmasan da internette takılma, MS Office harici pek bir yerde kullanamazsın. İşlemcisini upgrade etmek daha fazla performans katabilir.
SSD ve RAM'i sıfır almayı planlıyorsan laptobu satıp SSD/RAM parasını üzerine ekleyince 3.nesil i5li ikinciel laptop alman daha mantıklı olur. 20-30 liraya işlemci işi halledilebilir, intel ise.

Ama sadece günlük işlerde kullanmaksa 4GB DDR2 ram ilavesi olur. Ayrıca T serisi Core 2 Duo işlemci takılabilir. Ssd fana almak biraz masraflı olur fazla yatırım yapmayın bence 10 yıllık bir laptopa.

Chip Seti Intel 965PM Chipset İşlemci / Hızı Core 2 Duo T7300 2 Ghz 4MB 800MHz Santa Rosa Ekran Özelliği 15.4" / 1280 x 800 / WXGA Ekran Boyutu 15.4" Ekran Kartı Nvidia® GeForce 8600M GT 256MB DirectX 10 Sistem Belleği 2048MB 667MHz Bellek Yuvası 2 Sabit Disk Kapasitesi 160GB 5400RPM 8MB Ses Kartı Tümleşik Optik Sürücü DVD Dual Yazıcı Klavye TR/Q Kablosuz İletişim Intel Pro Wireless 3945ABG 802.11a/b/g Entegre WLAN Bluetooth Özelliği Var Infrared Yok Pcmcia Var USB (Adet) ? 4 FireWire Var Seri Port Yok Paralel Port Yok S-Video (TV-Out) Var Fax Modem Var 10/100 Ethernet Var Pil Ömrü (Saat) 3 Ağırlık 2.8
Özellikleri bunlarmış
Detaylı donanım bilgisini vermemişsin.
SSD taksan da takmasan da internette takılma, MS Office harici pek bir yerde kullanamazsın. İşlemcisini upgrade etmek daha fazla performans katabilir.
SSD ve RAM'i sıfır almayı planlıyorsan laptobu satıp SSD/RAM parasını üzerine ekleyince 3.nesil i5li ikinciel laptop alman daha mantıklı olur. 20-30 liraya işlemci işi halledilebilir, intel ise.
Aslında bu bilgisayar beni bikaç ay idare etse yeter. Kasım gibi bilgisayar almayı düşünüyorum ve yazın bilgisayarla pek işim olmuyor açıkçası çalıştığım için
Ama sadece günlük işlerde kullanmaksa 4GB DDR2 ram ilavesi olur. Ayrıca T serisi Core 2 Duo işlemci takılabilir. Ssd fana almak biraz masraflı olur fazla yatırım yapmayın bence 10 yıllık bir laptopa.

Teşekkür ederim yorumlarınız için. Ben en azından ddr2 ram alıyım o zaman internette takılırken en azından daha rahat bir kullanımım olur.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı