Dell Inspıron 1564 işlemcisi değiştirebilir mi?

Burakrip00

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba Dell inspirion 1564 kullanıyorum ve bu bilgisayarı yükseltmek istiyorum.
Eskiden HDD vardı 112 GB SSD ile değiştirdim ve bu disk okuyucu (ismini tam bilmiyorum CD girişi) yerine HDD takılıyormuş ne takabilirim?
RAM olarak 1+4 DDR3 RAM'lerim var 1GB 4 ile değiştireceğim onun yerine ne takabilirim?
İşlemciye gelirsek i7 640M destekliyor bunun yerine AMD bir işlemci taksam sorun vb olur mu?
Termal macun ne almalıyım?
Bütçe fazla sıkıntı değil F/P ürünler olursa mutlu olurum.
Konuyu yanlış açtıysam özür dilerim.

Anakartınızı biliyorsanız yardımcı olabilirim.

Intel laptopa AMD takmak? Masaüstünde öyle bir şey yok. Cihazınız için uygun işlemciyi seçin ama belki değiştiremezsiniz çünkü büyük ihtimalle lehimlidir. Eğer lehimli değilse değiştirin. Çok riskli.

Intel laptopa AMD takmak? Masaüstünde öyle bir şey yok. Cihazınız için uygun işlemciyi seçin ama belki değiştiremezsiniz çünkü büyük ihtimalle lehimlidir. Eğer lehimli değilse değiştirin. Çok riskli.

Dostum aynı pin bir işlemci neden takamasın ki anlamadım. Açıklayabilir misin rica etsem.

Leğimsiz.

Hocam AMD anakartlar AMD için üretilmiştir. Eğer Intel taksan takamazsın çünkü giriş ile uyumlu değildir. Intel için de öyle. Hem bunun chipseti var.

Anladım hocam teşekkürler.

Anakartınızı biliyorsanız yardımcı olabilirim.

Dosya Ekleri

• saddasdsadasd.PNG
    saddasdsadasd.PNG
    22,5 KB · Görüntüleme: 25

Yeni konular

Geri
Yukarı