Dell Inspiron 15R 5521 AMD Ekran Kartına Geçmeme Sorunu

Jets2

Hectopat
Daha fazla  
  • Dell Inspiron 15R 5521
  • Intel Core i5 3337U
  • Intel HD Graphics 4000
  • AMD Radeon HD 8730M
  • İWindows 8.1 Pro
Ne yaptıysam yapayım asla ve asla AMD grafik kartı hiçbir oyunda devreye girmiyor. En güncel driverı indirdim olmadı, değiştirilebilir grafiklerden denedim olmadı. Dell'in kendi sitesinde uygun gördüğü driveri indirdim yine olmadı. Birisi yardım etsin de halledeyim şu işi. Oyunları HD Graphics'le açıyor, en düşük ayarlarda GTA 5'te kasmalar oluyor. Dandik oyunlarda bile bazen kasmalara neden oluyor. Sürekli entegre kartı kullandığı için işlemci aşırı ısınıyor. BIOS'tan kapatma yok, olsa kapatacağım sürekli harici çalışsın. Lütfen bilen birisi yardımcı olsun. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Intel ekran kartını kullandıığını nereden biliyorsun ?
BIOS güncellemesi yapın. Dell sürücüleri güncel değildir. Donanım üreticilerinden güncel sürücüleri yükleyin.
Ayrıca Windows 10'a geçsen iyi olur.
Hocam merhaba. Sürücülerin hepsi güncel durumda. Üreticinin vermiş olduğu tüm sürücüler yüklü. GPU- Z programından kontrol ediyorum. AMD' nin ne sıcaklığını nede harcadığı gücü göstermiyor yani çalışmıyor. Eğer çalışsa oyunlarda hiç kasma olmaz.
Dediğiniz gibi Windows 10' da deneyeceğim birde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konuyu hortlatmak olacak ama sorunun tam cevabı yok. Aynı sorun bendede var windows 10 yüklüydü 2 tane hardiskimi yedi sağolsun. Win7 kurdum onla devam etmek istiyorum. arkadaşın bilgisayar bilgileri benimkiyle aynı ve aynı yöntemleri denemişiz. bu soruna esaslı bir cevap gelirse aynı sorundan muzdarip birçok kişinin işi halolmuş olacaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı