Dell Inspiron 15r 5521 HD 8730 Ekran kartı sorunu

MertDemirci

Hectopat
Dizüstü bilgisayarı alalı bir hafta olmadı. Aida64 indirdim grafik işlemcide amd hd 8730 gözükmüyor. Bazen görünüyor sadece. Onun yerine işlemcideki intel hd4000 gözüküyor. Aygıt yöneticisinde harici ekran kartı çalışıyor gözüküyor. Pointblank indirdim yükek performansa ayarladım catalyst centerdan ama oyundaki karakterler gözükmedi. Güç tasarufu moduna aldım çalışmaya başladı. Sıkıntı oyunda mı laptopta mı anlamadım.

Şimdi ben bu ekran kartının çalıştığını nasıl anlarım ayrıca intel hd4000 devre dışı bırakıp sadece hd8730 kullansam bana pil ömrünü azaltmaktan başka ne sıkıntısı olur. Ayrıca bazen bilgisayarı kapatırken ccc.exe diye bir hata veriyor amd catalyst center hatası galiba bu. Dizüstü bilgisayarı teknosadan almıştım eğer sıkıntı çözülmezse iade ederken sıkıntı çıkarırlar mı ? Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
O sürücüyü kurdum ama yine aynı değişen olmadı. Bu sıkıntı bir anda oldu oyundan çıktım tekrar gireyim dedim çalışmamaya başladı. Aida64 de sadece opengl kısmında kartı görebiliyorum.

- - - Güncellendi - - -

Şöyle birşeyler yazıyor ben pek bir şey anlamadım. Açıklarsanız güzel olur.

DqYypT8.jpg

Değiştirlebilir grafikleri kullanmayı bilmiyorsanız cihazı iade edin.

Yani internetten edindiğim bilgiye göre eğer yüksek performansta yani harici ekran kartıyla oyunu çalıştırmak istiyorsam ekrana sağ tıklayıp değiştirebilir grafikleri yapılandır ayarından uygulamanın .exe kaydedip yüksek performans olarak ayarlamak. Şimdi GPU-Z ile ekran kartını gördüm. Yüksek performans ayarladığım bir oyuna girdim ama GPU-Z ekran kartının fanının dönmediğini işlem yapmadığını gösteriyor.

- - - Güncellendi - - -

Şimdi Amd System Monitor indirdim. Oyuna girdim ekran kartı çalışıyor gözüküyor. Oyunun grafikler filanda düzeldi. Ben anlamadım bu işi arkadaş. Bir daha çift ekran kartlı bilgisayar alırsam...Neyse sizi de yorduk arkadaşlar kusura bakmayın. Yine sıkıntı çıkartırsa Teknosa'ya fırlatacam ürünü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şuan ben de öyle bir sorun yaşıyorum. Üstteki çözümleri denedim ama işe yaramadı ama ta olarak Recep Baltaş'ın dediği sürücüyü kuramadım nasıl kuracağımı söylerseniz sevinirim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı